• Wykład dr Artura Bartoszewicza

     • W dniu dzisiejszym (12.04.2024 r.) miało miejsce spotkanie w auli Szkoły z absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach — p. Arturem Bartoszewiczem, dr. nauk ekonomicznych, wykładowcą SGH, który porwał młodzież I LO swoją erudycją i wspaniałą wiedzą.

     • Baker's Nightmares

     • W środę 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs pieczenia pt: „Baker's Nightmares”, zorganizowany przez uczennice klasy 31MN, które zadbały o każdy detal, by uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pieczeniu. W skład komisji konkursowej weszli: p. Dorota Zielińska, p. Jolanta Jurewicz, p. Marek Gałaszewski, p. Paweł Odojewski oraz p. Andrzej Szuliński

      Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2A, klasa 1C zajęła 2 miejsce, natomiast 3 miejsce przypadło klasie  2D.

      Jednocześnie na boisku rozgrywano szkolne mistrzostwa w koszykówce 3x3, które wygrała drużyna kl. 3B w składzie Ernest Szlaużys, Igor Waluś i Karol Kamiński.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkurencjach i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

     • Udział naszych uczniów w Dniach Matematyki na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

     • W dniach 20.03-24.03.2024 uczniowie klas drugich, realizujący program z języka niemieckiego DSD II, Maria Szymborska, Wiktoria Waszkiewicz, Szymon Rybak i Antoni Krupa pod opieką p. Jolanty Jurewicz uczestniczyli w Dniach Matematyki „BIDS-Schnuppertage Mathematik”, które odbyły się na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz.

      Uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym i wykładach, zorganizowanych w ramach Dni Matematyki, bawili się w Centrum Kreatywności, zwiedzili campus i poznali ofertę TU Chemnitz. Ponadto poznali zabytki i najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Saksonii - Drezna.

      W czasie pobytu w Chemnitz uczniowie mieli możliwość poznać uczniów z Polski i Czech, realizujących Program DSD II. Zdobyli nowe doświadczenia i ćwiczyli umiejętności językowe.

      Wyjazd sfinansowała Centrala Szkolnictwa Zagranicznego z Niemiec (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen).

     • Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów

     • Maturzysto!
      Wypełnij ankietę!
      Pozostań z nami w kontakcie!

      Ankieta przeprowadzana jest w ramach zadania pn. „Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów” (OKSA). Polega ono m.in. na tworzeniu form współpracy z absolwentami oraz instytucjami rynku pracy i przedsiębiorcami w Suwałkach.

      Miastu zależy na współpracy z absolwentami suwalskich szkół, ponieważ chcemy:

      • informować Was o ofertach pracy w naszym mieście, zgodnych z Waszym wykształceniem, zainteresowaniami i preferencjami;
      • przedstawiać realizowane w mieście programy, które mogą Was zainteresować, np. „Mieszkanie dla Młodych”, czy program stypendialny gwarantujący zatrudnienie w jednej z suwalskich firm;
      • informować Was o ważnych wydarzeniach w naszym mieście, które pozwolą Wam realizować się kulturalnie i naukowo.

      Liczymy również na Wasze sugestie, aby Suwałki mogły rozwijać się zgodnie z Waszymi potrzebami i oczekiwaniami.

      W każdej chwili możecie zrezygnować ze współpracy, informując nas o tym mailowo na adres ows@um.suwalki.pl.

     • I Dzień Wiosny w naszym LO

     • Dnia 21.03.2024 r. świętowaliśmy nadejście wiosny razem z emocjonującym meczem siatkówki! Drużyna uczniów wspierana przez nauczyciela pana Marka Gałaszewskiego, odniosła zwycięstwo nad drużyną policjantów. Sędziującymi byli doświadczeni siatkarze Ślepska, dodając jeszcze więcej profesjonalizmu do wydarzenia. Nagroda MVP trafiła zasłużenie w ręce Adama Cherubina, ucznia klasy 4E, który wykazał się niezwykłą determinacją i umiejętnościami na boisku. Nie tylko mieliśmy okazję cieszyć się emocjonującym meczem, ale również gościć przewodniczącego Rady Miejskiej p. Zdzisława Przełomca, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

      Dodatkowo towarzyszyła nam Wiosenna Kawiarnia, przygotowana z pasją przez uczniów 1LO. To było niezapomniane wydarzenie, które zjednoczyło zarówno szkolną jak i lokalną społeczność w radosnej atmosferze pierwszego dnia wiosny.

     • Życzenia Wielkanocne

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych składam najszczersze życzenia, by w ten wyjątkowy czas we wszystkich sercach zagościły radość i wielka nadzieja z odradzającego się życia. Wesołego Alleluja!

      Dorota Anna Jabłońska
      Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

     • Kangur Matematyczny

     • 21 marca 2024 roku odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Uczestniczyło w niej 29 uczniów naszej szkoły.

      Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs narodził się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Australii. W Europie Kangur został zorganizowany po raz pierwszy w 1990, a w Polsce w 1992 roku. W naszym kraju głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

     • Dzień otwarty WAT i podziękowania

     • Serdecznie zapraszam Uczniów na Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca br. w godz. 9.30-14.30. 

      Szczegóły spotkania znajdują się na stronie głównej WAT, istnieje także możliwość obserwowania wydarzenia na kanale youtube (dostęp ze strony głównej WAT):

      www.wojsko-polskie.pl/wat
      https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/aktualnosci-w/dzien-otwarty-w-wat-sobota-23-marca/

      Kolejny Dzień Otwarty WAT odbędzie się w sobotę 8 czerwca br.

      Jednocześnie pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Paniom Dyrektor za możliwość przeprowadzenia przez Doktorantów Szkoły Doktorskiej WAT warsztatów dla Uczniów w styczniu br. 

      W imieniu Doktorantów pięknie dziękuję także za przesłane po warsztatach listy od Pani Dyrektor Doroty Jabłońskiej dla Doktorantów. To dla Doktorantów ogromnie miłe wyróżnienie.

      Bardzo dziękuję również za miłe słowa Pani Dyrektor skierowane w liście do mnie. 

      Mam nadzieję na naszą dalszą miłą współpracę - łączę serdeczne pozdrowienia dla Szanownych Pań Dyrektor, Szanownego Grona Pedagogicznego Liceum, a także dla wszystkich Uczniów.

      dr Ewa Łakoma
      pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia
      Wojskowa Akademia Techniczna
      im. Jarosława Dąbrowskiego
      Warszawa

     • Wyniki X Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

     • Pod koniec lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny X Wojewódzkiej Podlaskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 27 pierwszoklasiatów. Do finału Wojewódzkiej Olimpiady awansowało 9 uczniów. Z radością informujemy, że wśród nich znalazły się uczennice z IA: Oliwia Jakubowska, Gabriela Pałejko oraz Matylda Wiszniewska, uczennice z IB: Lena Ejsmont i Maja Skłodowska, uczniowie z ICyber: Hubert Hańczuk, Jan Koncewicz i Ernest Radzewicz oraz uczennica z IE: Lidia Haraburda.

      W finale Wojewódzkim Olimpiady Gabriela Pałejko zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

      Olimpiadę zorganizowała Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach.

      Kto powołuje Komendanta Wojewódzkiego Policji? Wobec kogo można użyć kajdanek zespolonych? Kto jest organem wykonawczym samorządu wojewódzkiego? Między innymi z takimi pytaniami zetknęli się finaliści X Olimpiady o Bezpieczeństwie.

      Zdjęcia PUZ w Suwałkach: