• Klasy Cyber na uroczystości nadania sztandaru wojskowego dla Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn

     • W dniu 18.10.2023 odbyła się w Olsztynie uroczystość nadania sztandaru dla Regionalnego Centrum Informatyki, w której udział wzięły klasy: 1 Cyber, 2 Cyber oraz 3 Cyber wraz z wychowawcami: p. Andrzejem Szulińskim, p. Małgorzatą Powichrowską i p. Markiem Gałaszewskim.

      Ze strony internetowej RCI Olsztyn:

      "Uroczystość nadania sztandaru dla Regionalnego Centrum Informatyki ma na celu uhonorowanie tradycji, historii wojska polskiego jak również symbolu narodowej jedności, jakim jest sztandar, ma na celu podkreślenie szacunku dla ojczyzny.

      Nadanie Sztandaru włączy RCI Olsztyn w poczet jednostek z dumą kultywujących tradycje oręża polskiego, pamięci najwybitniejszych Polaków, którzy swoimi dokonaniami tworzyli obecny kształt Sił Zbrojnych RP. Ufundowanie Sztandaru jest szczególnym wyróżnieniem moralnym i społecznym, a także wyrazem zaufania oraz szacunku jakim darzą żołnierzy i pracowników RON Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn przełożeni, a także władze wojewódzkie, samorządowe i społeczność lokalna".

     • Dyrektor naszego LO Profesorem Oświaty

     • W uznaniu zasług w dziedzinie edukacji dyrektor I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach p. Dorota Jabłońska otrzymała z rąk Ministra Edukacji i nauki honorowy tytuł Profesora Oświaty. Serdeczne gratulacje!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu nauczyciele różnych przedmiotów rozpoczynali lekcje od zaprezentowania uczniom swoich ulubionych utworów. Czytano m.in. „Historię pszczół” M. Lunde, „Życie i czasy Michaela K.” - powieść, której autorem jest laureat Literackiej Nagrody Nobla - J. M. Coetzee, „Siłę rozumu” Oriany Fallaci. Weronika Żukowska, uczennica klasy IVD, zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom oraz młodzieży z klasy IE fragmenty książki o W. Pileckim, a profesor Reszczyński w czasie wycieczki ID czytał uczniom wiersze poetki dwudziestolecia międzywojennego - Marty Reszczyńskiej-Stypińskiej.

     • Erasmus w naszym LO

     • W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie (Ola Molas kl. 4A, Maja Jeglińska kl. 2D, Oliwia Adamczyk kl. 4D, Patryk Wasilewski kl. 1A) mieli okazje pojechać na międzynarodową wymianę. Wraz z nauczycielką języka angielskiego (panią Martą Malinowską) wybrali się oni do Portugalii. Nie wiedzieli oni wtedy, jak bardzo kształcący okaże się ten wyjazd. Po bezproblemowym locie, z lotniska odebrali ich uczniowie z partnerskiej szkoły i razem rozpoczęli swoją portugalską przygodę. W pierwszym dniu nasza grupa zwiedzała Lizbonę. Cieszyła się z piękniej pogody i rozkoszowała się tradycyjnymi potrawami, nie zapominając o zwiedzaniu. Przygotowywali się oni do nadchodzących dni szkolnych. Nasza grupa przetransportowała się promem do Amory - miejsca docelowego i rozpoczęła przygodę w Escola Secundaria. Właśnie w tym miejscu nasi uczniowie poznali wiele niesamowitych osób i doświadczyli zderzenia kulturowego. Dzięki organizacji wielu zajęć grupa ćwiczyła umiejętności języka angielskiego, dyscypliny i samodzielności. 

      Był to niesamowity czas, gdyż oprócz zajęć, mieli oni czas również na przyjemności m. in. plażowanie czy zwiedzanie pobliskich miast. W ciągu wyjazdu uczniowie nawiązali ze sobą kontakt, który starają się cały czas utrzymywać i pielęgnować. Wymiana była jedyna w swoim rodzaju. Nic nie kształci człowieka tak jak podróże. 

      Wyjazd ten był realizowany w ramach programu Erasmus+.