• Ekopracownia w naszej Szkole.

     • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 45 tysięcy złotych od WFOŚiGW w Białymstoku na utworzenie Ekopracowni w ramach projektu EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY.

      Otrzymane dofinansowanie umożliwiło zakupienie nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które zostały wykorzystane na proekologicznych zajęciach warsztatowych.

     • Obchody Dnia Kadeta w RCI Olsztyn

     • W dniu 23.05.2024 r. uczniowie z klas Cyber.MIL z naszej Szkoły wraz z wychowawcami p. Markiem Gałaszewskim i p. Andrzejem Szulińskim uczestniczyli w obchodach Dnia Kadeta w RCI Olsztyn. Etos kadeta sięga czasów założonej w 1765 r. przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Rycerskiej. Święto kadetów przypada na 21 maja - jest to rocznica rozpoczęcia walk na górze św. Anny w czasie III powstania śląskiego. Ustanowione zostało przez Józefa Piłsudskiego w 1930 roku jako Dzień Korpusu Kadetów nr 1. Na ten sam dzień przypada również rocznica śmierci najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza, który zginął 21 maja 1921 r. pod Gogolinem.

      Podczas święta uczniowie zgłębiali tajniki strzelania z broni krótkiej i długiej, doskonalili umiejętności walki wręcz, posługiwania się mapami topograficznymi oraz udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Była to też kolejna okazja do spotkania z kolegami i koleżankami klas Cyber.MIL z Nidzicy. Wszystko zakończyło się tradycyjną żołnierską grochówką. Do zobaczenia w przyszłym roku!

     • Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej

     • „Obudź rozum…” - Platon

      Zakończyły się zawody etapu centralnego XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Aleksander Łoboda - uczeń pani M. Powichrowskiej - zdobył tytuł Finalisty, tym samym wywalczył indeks na wiele uczelni i 100% na rozszerzonej maturze z filozofii.

      Bardzo nas cieszy osiągnięcie naszego kolegi i ucznia, który podjął się tego niełatwego wyzwania: ogrom tekstów do przeczytania, pisanie eseju, testy z historii filozofii, analiza tekstów źródłowych itd...

      Gratulujemy!