Propozycje spędzenia ferii
Sukces w 66. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym "Współczesne systemy polityczne"
Antoni Żyliński uczeń kl. IVD zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbędzie się 1 lutego 2025 r. w Białymstoku.15 listopada 2024 r. Antoni zajął 3 miejsce w Suwalskim Konkursie Wiedzy o Sejmie RP.
W Olimpiadzie i Konkursie opiekunką Antoniego jest p. prof. Małgorzata Kap.
Gratulujemy!
Konkurs fotograficzny "Zdjęcie z książką" został rozstrzygnięty
I miejsce zajęła Joanna Biegasik z klasy IIIB,
II miejsce zajął Hubert Galicki z klasy ICD,
III miejsce zajęła Wiktoria Putra z klasy IVC.Gratulujemy zwycięzcom!
Ostatnie pożegnanie
30 stycznia 2024 r. zmarła wieloletnia nauczycielka naszej szkoły Jolanta Kopiczko - rusycystka, pedagog i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Pokój Jej duszy. Kondolencje dla najbliższych.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach
Życzenia świąteczne
Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele Szkoły,
w tym magicznym czasie składamy życzenia spokoju, wzajemnej życzliwości i uśmiechu. Niech gwiazdy na niebie przypominają nam o niezwykłym darze, jaki otrzymaliśmy w postaci narodzenia Chrystusa.
Dorota Jabłońska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach
Wizyta w Sejmie RP
W dniu 20 grudnia 2024 roku, na zaproszenie posła Jarosława Zielińskiego, odbyła się wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1-4 Cyber-Mil z naszej szkoły, pod opieką pp. Andrzeja Szulińskiego, Marka Gałaszewskiego, Stefana Zielińskiego oraz Mateusza Dąbrowskiego.
Pan przewodnik oraz pan Jarosław Zieliński na terenie Sejmu opowiedzieli o codziennej pracy parlamentarzysty, historii parlamentaryzmu w Polsce, konferencjach prasowych, architekturze sejmowej oraz zaprosili nas do stołówki sejmowej, znajdującej się w pięknej secesyjnej kamienicy na obiad. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość przyjrzenia się obradom Sejmu.
Wyjazd był pouczającym doświadczeniem dotyczącym polskiej samorządności. Panu posłowi Jarosławowi Zielińskiemu składamy podziękowania ze strony naszej szkolnej społeczności za zaproszenie i gościnę.
2
Sukces w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”
28 listopada 2024 r. odbył się drugi etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych". Wzięli w nim udział uczniowie p. prof. J. M Kap: Oskar Markowski z kl. IID i Antoni Krupa z kl. 31MN. Oskar Markowski będzie reprezentował szkołę w III etapie olimpiady.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Sukces w Olimpiadzie Historycznej
Z ogromną radością informujemy, że Antoni Krupa z klasy 31MN zakwalifikował się do drugiego etapu LI Olimpiady Historycznej. Nauczycielem przygotowującym Antoniego do udziału w olimpiadzie jest p .prof. J.M. Kap.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Konferencja "O kombinatoryce i rachunku prawdopodobieństwa na różne sposoby"
W dniach 16-17.12.2024 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się konferencja z matematyki. Temat konferencji to: O kombinatoryce i rachunku prawdopodobieństwa na różne sposoby. Konferencja została zorganizowana dzięki współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
W ciągu dwóch dni prowadzący - dr hab. Wojciech Guzicki omówił różne sposoby rozwiązywania zadań z rachunku prawdopodobieństwa oraz kombinatoryki. W trakcie konferencji były przedstawione typowe rozwiązania zadań, które wymagały niezbędnych obliczeń, ale po chwili te same zadania były rozwiązywane niemal w pamięci, dzięki innemu spojrzeniu na przedstawione w zadaniu doświadczenie losowe.
W trakcie wykładów Wojciech Guzicki przeprowadził pewną grę losową, a zadaniem młodzieży było odgadnięcie strategii wygrywającej. Uczniowie bardzo szybko odgadnęli strategię wygrywającą, a następnie prelegent udowodnił prawdziwość tej strategii.
Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z rozwiązaniami zadań łatwych, trudnych, konkursowych oraz olimpijskich i w końcu występujących na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.
Warsztaty z języka niemieckiego
W dniu 15.11.2024r. odwiedził naszą szkołę koordynator programu DSDII w Polsce pan Henning Christiansen, który przeprowadził kilkugodzinne warsztaty z języka niemieckiego.
W zajęciach uczestniczyły uczennice klasy 4D i 4_2MN, realizujące program DSD II: Małgorzata Arasim, Aleksandra Chodkiewicz, Maja Kałęka, Amelia Łukowska i Maria Miezianko.
Pan H. Christiansen udzielił wskazówek dotyczących egzaminu, przypomniał zasady tworzenia prezentacji obowiązującej na egzaminie ustnym. Przeprowadził też wiele ćwiczeń przygotowujących do pisemnego i ustnego egzaminu DSD II.
Dzięki warsztatom uczennice miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i kształcenia umiejętności budowania spójnej wypowiedzi argumentacyjnej. Wzbogaciły też zasób słownictwa z języka niemieckiego.
Archiwum Aktualności