• Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

     • Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.

      Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.

      Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

      • osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
      • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
      • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

      Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

      1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
      2. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
      3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
      4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

      Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

      Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

      https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

     • Spotkanie ze znakomitym fizykiem Markiem Szczepańczykiem, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

     • Spotkanie z naszym znamienitym absolwentem dr. Markiem Szczepańczykiem, wykładowcą i naukowcem University of Florida w USA. Zajmuje się falami grawitacyjnymi, które odkryli fizycy w roku 2017. Marek Szczepańczyk współpracuje z zespołem, który otrzymał nagrodę Nobla z tej  dziedziny fizyki w roku 2017. Od kilku lat dr Marek Szczepańczyk współpracuje z naszą szkołą. Wspiera uczniów, którzy interesują się fizyką i pragną pogłębiać swoją wiedzę na szczeblu olimpijskim. Jeden z naszych absolwentów Mateusz Sulimowicz został w roku 2019 finalistą Olimpiady Fizycznej  dzięki wsparciu naukowego dr. Marka Szczepańczyka. Uczeń przebywał 2 miesiące w Stanach Zjednoczonych i pogłębiał swoją wiedzę na Uniwersytecie na Florydzie. Spotkanie to zaowocowało deklaracją dalszej współpracy i pomocy naukowej dla uczniów naszej szkoły ze strony dr. Marka Szczepańczyka.

     • Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego 2021/2022

     • W czwartek 22 września, w Białymstoku odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego 2021/2022. Było ono połączone z Wojewódzką Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023.

      Uczniowie Naszej Szkoły w klasyfikacji generalnej Szkół Województwa Podlaskiego zajęli X miejsce, na co złożyły się sukcesy w klasyfikacji chłopców VIII miejsce i dziewcząt XII miejsce. W uznaniu wysokich wyników Pani Dyrektor Dorota Jabłońska odebrała z rąk Podlaskiej Kurator Oświaty Puchar oraz Listy Gratulacyjne Nauczycielom.

      Po uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa odbyły się sztafety olimpijskie o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Karol Kamiński - 2B, Paweł Ćwikowski - 4A, Adrian Żukowski - 3B, Ernest Szlaużys - 2B zajęła IV miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Informacja o rozpoczęciu nowego roku szkolnego!

     • Rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 1 września (czwartek).

      O godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godzinie 10:30 nastąpi inauguracja w hali sportowej I LO.

     • Zarządzenie zmieniające - rekrutacja

     • Zarządzenie Nr 55/2022 Podlaskiego Kuratora Oświaty z dnia 11 lipca 2022 roku zmieniające zarządzenie w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 w województwie podlaskim: LINK.

     • Pierwsi Absolwenci IB Diploma Programme i ogromny sukces!

     • Wyniki Międzynarodowej Matury w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej

      5 lipca 2022 roku Absolwenci klasy międzynarodowej poznali wyniki matury międzynarodowej, zdawanej w naszej szkole po raz pierwszy. Można mówić o wielkim sukcesie, za którym oczywiście stały wysiłek i praca uczniów, którzy przystąpili do tego ambitnego programu i dziś naprawdę mają się czym cieszyć.

      Maksymalnym wynikiem możliwym do uzyskania na maturze międzynarodowej jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów maksymalnie można osiągnąć 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK). Średni wynik matury międzynarodowej w naszej szkole wyniósł 33,55.

      Troje uczniów (z 20 przystępujących do egzaminu) uzyskało wynik powyżej 40 punktów). Bardzo niewiele osób na całym świecie uzyskuje wyniki powyżej 40 punktów! Dlatego tak cieszą nas osiągnięcia naszych Absolwentów.

      Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

      • Patrycja Konewko – 43 punkty
      • Radosława Żukowska – 42 punkty
      • Kacper Urbanowicz – 41 punktów

      Najwyższy wynik tzw. „siódemki” z poszczególnych przedmiotów uzyskały następujący absolwenci:

      • Język angielski: Jan Antoni Drejer, Kleopatra Malwina Sadłowska, Katarzyna Prokop, Patrycja Konewko, Kacper Zackiewicz, Piotr Topolski.
      • Matematyka: Gracjan Żukowski, Patrycja Konewko, Kacper Urbanowicz, Radosława Żukowska.
      • Business Management: Kacper Urbanowicz, Radosława Żukowska.
      • Język niemiecki: Kacper Urbanowicz.
      • Język hiszpański: Radosława Żukowska.
      • Psychologia: Patrycja Konewko.
      • Chemia: Patrycja Konewko.
      • Biologia: Patrycja Konewko.

      Gratulujemy i życzymy odwagi w pokonywaniu nowych wyzwań!

      Dyrekcja i Nauczyciele.

     • Sukces uczennic w konkursie IPN "Wiem, upamiętniam"

     • Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku ogłosił wyniki Konkursu "Wiem, upamiętniam. Zagłada ludności żydowskiej w województwie białostockim w czasie II wojny światowej". W konkursie reprezentowały naszą szkołę dwie drużyny, których opiekunem naukowym była p. Małgorzata Kap.

      Katarzyna Wróblewska i Aleksandra Kalinowska z klasy IIIDpp uzyskały tytuł laureata III miejsca za prezentację multimedialną "Życie i zagłada ludności żydowskiej w Przerośli" , a Angelika Borkim i Weronika Andruszkiewicz z klasy IID zdobyły tytuł laureata IV miejsca za prezentację multimedialną "Zagłada ludności żydowskiej z Filipowa podczas II wojny światowej".

      Gratulujemy!

      Nagrodą będzie wyjazd edukacyjny do niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłady. 

     • Zapraszamy do uczestnictwa w programie Deutsches Sprachdiplom II (DSD II)

     • Program Deutsches Sprachdiplom II (DSD II) ma na celu przygotowanie uczniów do egzaminu państwowego DSD II odpowiadającego poziomowi B2/ C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i uzyskania Niemieckiego Dyplomu Językowego B2/C1 (DSD B2/C1 - Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz B2/C1), który potwierdza umiejętności językowe potrzebne przy rekrutacji na uniwersytety i uczelnie wyższe w Niemczech. Jest to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec.

      Uzyskanie Niemieckiego Dyplomu Językowego B2/C1 jest potwierdzeniem biegłej znajomości języka niemieckiego w zakresie czytania ze zrozumieniem, rozumienia ze słuchu, komunikacji ustnej oraz komunikacji pisemnej, poświadczone państwowym dyplomem Republiki Federalnej Niemiec. Dyplom DSD II B2/C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech. Dyplom ten zwiększa również szanse na zatrudnienie na polskim i europejskim rynku pracy.

      Egzamin jest bezpłatny. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przystąpieniem do egzaminu.

      Do programu mogą przystąpić uczniowie, którzy uczyli się minimum dwa lata języka niemieckiego w szkole podstawowej.

      Uczniowie/kandydaci wybierają klasy z rozszerzeniem zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, natomiast zajęcia w programie Deutsches Sprachdiplom II (DSD II) odbywają się w ramach zajęć obowiązkowych, w wymiarze 6 godzin języka niemieckiego w tygodniu w grupach międzyoddziałowych. Uczniowie ci są zwolnieni z lekcji języka niemieckiego w swojej klasie, uczęszczają tylko na zajęcia w ramach DSD II. Przygotowanie do egzaminu jest zintegrowane z programem nauczania języka niemieckiego.

      Jeśli

      • uczyłaś/uczyłeś się języka niemieckiego w szkole podstawowej,
      • lubisz uczyć się języków obcych,
      • uważasz, że w dzisiejszych czasach znajomość angielskiego to za mało,
      • chciałabyś/chciałbyś studiować w Niemczech,
      • chciałabyś/chciałbyś pracować w międzynarodowej firmie,
      • jesteś zainteresowana/y własnym rozwojem,
      • uważasz, że „Englisch ist ein Muss, Deutsch ein Plus”

      to ten program jest dla Ciebie!

      Więcej informacji na stronie: LINK.