• Sukces w konkursie "Mój przodek - mój bohater na plakacie"

     • Milena Iwanicka, uczennica klasy IIIBpp zajęła I miejsce w IV kategorii wiekowej konkursu Mój przodek - mój bohater na plakacie. Narysowała swojego pradziadka Stanisława Kruszniewskiego, który walczył w 1939 roku na Podlasiu. Milena przygotowywała swoją pracę pod kierunkiem oraz merytoryczną opieką p. Małgorzaty Kap. Rozdanie nagród zwycięzcom konkursu organizowanego przez białostocki odział Instytutu Pamięci Narodowej odbędzie się w Białymstoku. 

      Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

     • I Spotkanie Suwalskich Programistów za nami.

     • 17 maja br. w Parku Naukowo-Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach pod hasłem "Orzeł wylądował" odbyło się I Spotkanie Suwalskich Programistów w ramach inicjatywy Rezerwat.IT. W spotkaniu tym pod opieką p. Marka Gałaszewskiego uczestniczyła między innymi młodzież z naszego Liceum, która jest najbardziaj zainteresowana poruszaną tematyką. Organizatorami wydarzenia byli: absolwent naszej Szkoły Paweł Konopko oraz Szymon Liszewski. Natomiast wśród prelegentów znalazł się także absolwent naszego Liceum Łukasz Konopko.

      Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania w ramach inicjatywy, które ma odbyć się już w czerwcu.

      Link do relacji na stronie PNT: LINK.

      Foto 2 i 3: PNT.

     • Laureatka olimpiady z geografii

     • Anna Jurkiewicz uczennica pana Krzysztofa Reszczyńskiego zdobyła tytuł laureata XV Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu geografia z elementami geologii w finale który odbył się w Krakowie.

      Gratulacje!

     • Nasze posłanki obradowały w komisji sejmowej Sejmu Dzieci i Młodzieży

     • 14 i 15 maja nasze posłanki do Sejmu Dzieci i Młodzieży Aleksandra Chodkiewicz i Maja Kałęka z klasy 1D uczestniczyły w obradach komisji sejmowej. Pracowały nad uchwałą dotyczącą dziedzictwa idei żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Sejmowe obrady były dużym przeżyciem. Przebywały tam w towarzystwie swego opiekuna prof. Marka Urbanowicza. Dalszy ciąg obrad nastąpi 1 czerwca.

     • Rok Marii Konopnickiej

     • 23 maja 2022 r. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. 14.10.2021 r. Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Z tego względu zapraszamy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością patronki naszej szkoły. Uczestnicy konkursu powinni stworzyć pracę ( rysunek, obraz, kolaż, grafikę komputerową itp.) odnoszącą się do utworów M. Konopnickiej i złożyć ją u nauczyciela polonisty do 23. 05. 2022 r.

      Uczniów klas trzecich zachęcamy również do wzięcia udziału w II Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Konkurs odbędzie się 23. 05. 2022 r. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka polskiego do 19.05. 2022 r.

     • Kangur Matematyczny 2022

     • 17 marca 2022 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Wzięło w niej udział 22 uczniów naszej szkoły. Aż dziewięcioro z nich uzyskało wyróżnienie. Są to: Aleksander Łoboda (1 Cyber), Anna Kowalik (1 Cyber), Maksymilian Gałkowski (1B), Gabriela Wasilewska (3Bpp), Karol Rytwiński (3Bpp) - uczniowie pana Jana Żukowskiego, Anna Jurkiewicz (2A), Julia Truszczyńska (2A) - uczennice pani Barbary Górowskiej, Bogumiła Żukowska (3A), Radosława Żukowska (2MN) - uczennice pana Cezarego Kacprzyka.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Sukces w Olimpiadzie wiedzy o HIV I AIDS

     • Troje uczniów naszej szkoły: Julia Jankowska, Maja Piątek oraz Maciej Wierzchowski z klasy 2C, 13 maja brało udział w Wojewódzkim Etapie Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS. Cała trójka uzyskała tytuł finalisty.  Opiekunkami uczniów były p. Marzanna Kamińska i p. Beata Wyszkowska.