• Ogólnopolskie Wybory Książek

     • W dniu 7.06 odbyły się w Naszej Szkole Ogólnopolskie Wybory Książek. Jest to akcja mająca na celu poznanie i upowszechnienie zainteresowań czytelniczych uczniów i nauczycieli naszej szkoły, promocje czytelnictwa oraz kształtowanie postaw obywatelskich.

     • Dzień Kolorów - rozstrzygnięcie

     • Dnia 7 czerwca odbył się w Naszej Szkole Dzień Kolorów. Każda klasa przygotowała stoisko powiązane tematycznie ze swoim profilem oraz wylosowanym kolorem. Podczas wydarzenia prowadzony był również kiermasz, z którego zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny.

      Pierwsze miejsce zajęły ex aequo kolory brązowy (kl. 2c) i fioletowy (kl. 31MN). Na drugim miejscu uplasowały się również dwa kolory - ciemnozielony (kl. 3d) oraz czarny (kl. 1c). Trzecie miejsce zajęły kolory różowy (kl. 3Cyber) i beżowy (kl. 2a), również ex aequo. Wszystkie stoiska były starannie i estetycznie przygotowane i każde z nich zasługuje na wyróżnienie. 

     • Ekopracownia w naszej Szkole.

     • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 45 tysięcy złotych od WFOŚiGW w Białymstoku na utworzenie Ekopracowni w ramach projektu EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY.

      Otrzymane dofinansowanie umożliwiło zakupienie nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które zostały wykorzystane na proekologicznych zajęciach warsztatowych.

     • Obchody Dnia Kadeta w RCI Olsztyn

     • W dniu 23.05.2024 r. uczniowie z klas Cyber.MIL z naszej Szkoły wraz z wychowawcami p. Markiem Gałaszewskim i p. Andrzejem Szulińskim uczestniczyli w obchodach Dnia Kadeta w RCI Olsztyn. Etos kadeta sięga czasów założonej w 1765 r. przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Rycerskiej. Święto kadetów przypada na 21 maja - jest to rocznica rozpoczęcia walk na górze św. Anny w czasie III powstania śląskiego. Ustanowione zostało przez Józefa Piłsudskiego w 1930 roku jako Dzień Korpusu Kadetów nr 1. Na ten sam dzień przypada również rocznica śmierci najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza, który zginął 21 maja 1921 r. pod Gogolinem.

      Podczas święta uczniowie zgłębiali tajniki strzelania z broni krótkiej i długiej, doskonalili umiejętności walki wręcz, posługiwania się mapami topograficznymi oraz udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Była to też kolejna okazja do spotkania z kolegami i koleżankami klas Cyber.MIL z Nidzicy. Wszystko zakończyło się tradycyjną żołnierską grochówką. Do zobaczenia w przyszłym roku!

     • Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej

     • „Obudź rozum…” - Platon

      Zakończyły się zawody etapu centralnego XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Aleksander Łoboda - uczeń pani M. Powichrowskiej - zdobył tytuł Finalisty, tym samym wywalczył indeks na wiele uczelni i 100% na rozszerzonej maturze z filozofii.

      Bardzo nas cieszy osiągnięcie naszego kolegi i ucznia, który podjął się tego niełatwego wyzwania: ogrom tekstów do przeczytania, pisanie eseju, testy z historii filozofii, analiza tekstów źródłowych itd...

      Gratulujemy!

     • Drodzy Maturzyści!

     • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 w Auli im. prof. Edwarda Szczepanika.

      Msza Święta w Waszej intencji zostanie odprawiona o godzinie 10:00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

       Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

     • Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej

     • W dniach 18-21 kwietnia odbył się centralny etap L Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Uczennica naszego Liceum Anna Jurkiewicz uzyskała tytuł finalisty. Ania powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku i zdobyła 2 miejsce w konkursie terenowym. Uzyskanie tytułu finalistki sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym.

      Uczennica przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem p. Krzysztofa Reszczyńskiego.

     • Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

     • W piątek 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym 2024 r.  Jak się okazało, sztuka pięknego pisania nie jest jeszcze zapomnianą umiejętnością.

      Tak trzymać!