• Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej

     • W dniach 18-21 kwietnia odbył się centralny etap L Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Uczennica naszego Liceum Anna Jurkiewicz uzyskała tytuł finalisty. Ania powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku i zdobyła 2 miejsce w konkursie terenowym. Uzyskanie tytułu finalistki sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym.

      Uczennica przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem p. Krzysztofa Reszczyńskiego.

     • Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

     • W piątek 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym 2024 r.  Jak się okazało, sztuka pięknego pisania nie jest jeszcze zapomnianą umiejętnością.

      Tak trzymać!

     • XI Targi Książki w Białymstoku

     • W piątek – 19.04.2024 r. – miłośnicy książek odwiedzili XI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Impreza była zorganizowana z rozmachem – mnóstwo wydawców i wiele ciekawych książek. Obejrzeliśmy wszystkie stoiska i kupiliśmy dużo ciekawych książek, bo lubimy czytać. Targi są dowodem tego, że czytelnictwo cieszy się wielką popularnością, ponieważ zainteresowanych było bardzo dużo.

      Zwiedziliśmy też Muzeum Pamięci Sybiru. Jest to placówka bardzo ciekawa, która pokazuje zesłania Polaków od Insurekcji Kościuszkowskiej do XX wieku. Było to wzruszające i doniosłe przeżycie dla nas wszystkich.

      Za rok wybieramy się znowu!

     • Egzamin DSD II po raz pierwszy w naszej szkole!

     • 29 listopada 2023 r. uczniowie klas czwartych, realizujący program z języka niemieckiego DSD II, Weronika Bobrowska, Julia Jaroś, Anna Jurkiewicz, Lena Majchrowska, Jakub Masłowski, Julita Szymborska, Julia Truszczyńska i Maciej Wierzchowski po raz pierwszy przystąpili do egzaminu pisemnego DSD II.

      Egzamin sprawdzał umiejętność rozumienia czytanego i słuchanego tekstu oraz pisanie. Natomiast 20 grudnia 2023 r. odbył się egzamin ustny. Do egzaminu DSD II uczniów przygotowała p. Jolanta Jurewicz

      Na rezultaty egzaminu czekaliśmy długo, ale było warto. Cieszymy się, że nasi uczniowie otrzymają Niemiecki Dyplom Językowy B2/C1, który potwierdza umiejętności językowe potrzebne przy rekrutacji na uniwersytety i uczelnie wyższe w Niemczech. Jest to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec.

      Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.

     • Konkurs Gramatyki Angielskiej i Kultury obszaru Anglojęzycznego

     • 10 kwietnia 2024r odbyła się VII edycja „Konkursu Gramatyki Angielskiej i Kultury obszaru Anglojęzycznego” organizowanego przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach.

      Nasi uczniowie zajęli I i III miejsce. Katarzyna Domoradzka z klasy IA zajęła I miejsce, zaś Julia Chomicz z klasy IIA zajęła III miejsce.

      Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

     • Laureatka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

     • Uczennica naszego Liceum odniosła ogromny sukces w LIV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Anna Jurkiewicz z klasy IVA przeszła przez wszystkie etapy ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z bardzo wysoką punktacją i po części ustnej zawodów szczebla centralnego uzyskała tytuł laureatki. Zdobycie tego tytułu sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sukces zapewnia również Ani indeksy na rozmaite kierunki studiów humanistycznych na najbardziej renomowanych uczelniach w całym kraju.

      Uczennica przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem p. Marzeny Markowskiej.

     • Wykład dr Artura Bartoszewicza

     • W dniu dzisiejszym (12.04.2024 r.) miało miejsce spotkanie w auli Szkoły z absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach — p. Arturem Bartoszewiczem, dr. nauk ekonomicznych, wykładowcą SGH, który porwał młodzież I LO swoją erudycją i wspaniałą wiedzą.

     • Baker's Nightmares

     • W środę 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs pieczenia pt: „Baker's Nightmares”, zorganizowany przez uczennice klasy 31MN, które zadbały o każdy detal, by uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pieczeniu. W skład komisji konkursowej weszli: p. Dorota Zielińska, p. Jolanta Jurewicz, p. Marek Gałaszewski, p. Paweł Odojewski oraz p. Andrzej Szuliński

      Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2A, klasa 1C zajęła 2 miejsce, natomiast 3 miejsce przypadło klasie  2D.

      Jednocześnie na boisku rozgrywano szkolne mistrzostwa w koszykówce 3x3, które wygrała drużyna kl. 3B w składzie Ernest Szlaużys, Igor Waluś i Karol Kamiński.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkurencjach i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

     • Udział naszych uczniów w Dniach Matematyki na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

     • W dniach 20.03-24.03.2024 uczniowie klas drugich, realizujący program z języka niemieckiego DSD II, Maria Szymborska, Wiktoria Waszkiewicz, Szymon Rybak i Antoni Krupa pod opieką p. Jolanty Jurewicz uczestniczyli w Dniach Matematyki „BIDS-Schnuppertage Mathematik”, które odbyły się na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz.

      Uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym i wykładach, zorganizowanych w ramach Dni Matematyki, bawili się w Centrum Kreatywności, zwiedzili campus i poznali ofertę TU Chemnitz. Ponadto poznali zabytki i najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Saksonii - Drezna.

      W czasie pobytu w Chemnitz uczniowie mieli możliwość poznać uczniów z Polski i Czech, realizujących Program DSD II. Zdobyli nowe doświadczenia i ćwiczyli umiejętności językowe.

      Wyjazd sfinansowała Centrala Szkolnictwa Zagranicznego z Niemiec (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen).