Blog Erasmus +

UWAGA KONKURS

Posted by MiBo on 17 grudnia 2018
0
Category: Newsy
Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ogłasza konkurs: PROJEKT GRAFICZNY NOWEJ STRONY WWW SZKOŁY Konkurs jest adresowany do uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest: – zwiększenie przejrzystości – atrakcyjniejszy wygląd – intuicyjne użytkowanie Termin zgłaszanie projektów do 18.01.2019 r. do sekretariatu szkoły. Autor najlepszego projektu otrzyma atrakcyjną nagrodę.
Orderem Krzyża Polonii został odznaczony pośmiertnie prof. Edward Franciszek Szczepanik. Aktu dokonano podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kapituła przyznała order za wkład w rozwój nauki i kultury polskiej za granicą, za propagowanie i obronę dobrego imienia Polaków i Polski oraz głoszenie prawdy historycznej. Profesor E. F. Szczepanik – ostatni Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Honorowy Obywatel Miasta Suwałk, absolwent Gimnazjum im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach (obecnie

Dzień otwarty w I LO!!!

Posted by MiBo on 17 grudnia 2018
0
Category: Newsy
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej szkoły. Będziecie mieli okazję porozmawiać z naszymi uczniami i zwiedzić szkołę. Przygotujcie się również na wiele atrakcji świątecznych. Zaczynamy o godz. 9:00 (czwartek 20.12.2018 r.). Do zobaczenia.

Spotkanie z rodzicami

Posted by MiBo on 11 grudnia 2018
0
Category: Newsy
Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna ILO zaprasza rodziców na spotkanie w dniu 20.12.2018 r. (czwartek). 16:00 Aula szkolna Wykład nt. „Czego nie wiemy o nastolatkach” prowadzony przez p. Annę Hryniewicz, psychologa terapeutę. 16:45 Aula szkolna Spotkanie z dyrekcją szkoły. Prezentacja wyników egzaminu maturalnego 2018. 17:00 Spotkania z wychowawcami. Przekazanie informacji o zagrożeniu ocenami niedostatecznymi za I semestr. Informacja o bieżących osiągnięciach uczniów. 17:30 – 18:30 Zebranie otwarte. Indywidualne konsultacje z nauczycielami uczącymi.
7 grudnia 2018r. mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi panią Senator Annę Marię Anders, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika do spraw dialogu międzynarodowego, a prywatnie córkę gen. Władysława Andersa. Wizyta ta wiązała się z rozstrzygnięciem konkursu „Esej w języku angielskim na temat życia i działalności gen. Władysława Andersa”. Pani Senator wraz z panią wiceprezydent Ewą Sidorek wręczyła nagrody laureatom konkursu. Laureaci: I miejsce – Martyna Kruklińska –