XXIX Olimpiada Informatyczna startuje już niedługo!

Zawody I stopnia XXIX Olimpiady Informatycznej rozpoczną się 18 października i potrwają do 22 listopada 2021 r. Rejestracja na zawody I stopnia będzie otwarta 18 października w Systemie Internetowym Olimpiady. Szczegóły dostępne są na stronie www.oi.edu.pl. Uczniowie sami dokonują rejestracji w Systemie. Zasady startu w zawodach opisane są w zakładce „Jak zacząć”, dostępne pod linkiem https://oi.edu.pl/l/jak_zaczac/. W zakładce „XXIX OI” w folderze „Przepisy” dostępna jest dokumentacja Olimpiady Informatycznej, w tym: Zasady organizacji zawodów, Ustalenia techniczne oraz Regulamin. Uczniowie w momencie zapisania się na zawody są zobowiązani zapoznać się z dokumentami.

Warto wziąć udział w dwóch webinariach, które odbędą się w poniedziałek i we wtorek 18-19 października w godz. 16-17, a które mogą pomóc Uczniom w starcie w Olimpiadzie. W poniedziałek odbędzie się webinarium pt. „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej?”, natomiast we wtorek webinarium pt. „Jak rozwiązywać zadania na Olimpiadzie Informatycznej?”. Podczas webinariów będzie możliwość zadawania na czacie pytań prowadzącemu. Webinaria będą nagrywane i zostaną później udostępnione na kanale https://www.youtube.com/user/olimpiadainf. Linki do webinariów pojawią się na stronie www.oi.edu.pl.

Zadania z poprzednich edycji Olimpiady można znaleźć w serwisie szkopul.edu.pl. Omówienia zadań z 23 edycji Olimpiady można znaleźć w niebieskich książeczkach, które są do pobrania w formie pdf na stronie Olimpiady pod adresem https://oi.edu.pl/l/40/, zadania z ostatnich edycji w formie webinariów znajdują się na YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/user/olimpiadainf.

Gorąco zachęcam do udziału!

Marek Gałaszewski

Zostaw odpowiedź