Nasi wolontariusze – niewidomym dzieciom w Dzień Dziecka

Chociaż zaczęły się wakacje, nasi wolontariusze nie próżnują. 26 czerwca uczennice naszego liceum pomagały Polskiemu Związkowi Niewidomych w przeprowadzeniu uroczystości z okazji Dnia Dziecka dzieci niewidomych i niedowidzących. Wcześniej nasi wolontariusze brali udział w zbiórce produktów spożywczych i prezentów przeznaczonych na tę imprezę. Nasze koleżanki pomogły w przygotowaniach i prowadzeniu imprezy, zorganizowały i przeprowadziły liczne konkursy, troskliwie zajmowały się dziećmi. Z Polskim Związkiem Niewidomych nasi wolontariusze współpracują już od kilkunastu lat.

Wolontariat jest w naszej szkole ważną dziedziną działalności. W minionym roku szkolnym uczennice naszego liceum: Aleksandra Gołaszewska i Martyna Miszkiewicz zostały Laureatkami Regionalnego Konkursu Wolontariusz Roku Korpusu Solidarności, a prof. Marek Urbanowicz został Koordynatorem Roku Korpusu Solidarności. Nasze liceum otrzymało specjalne podziękowanie „za zaangażowanie w kształtowanie postaw społecznej otwartości i wspieranie idei wolontariatu długoterminowego”.

Zostaw odpowiedź