Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – wyrazy uznania dla uczniów i nauczycieli

Informowaliśmy już o kolejnym ogólnopolskim sukcesie uczniów naszego liceum w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. W etapie centralnym tej olimpiady Wojciech Łabacz został laureatem III lokaty, a Katarzyna Kamińska i Katarzyna Prokop zdobyły tytuły finalistek. Wojtka i Katarzynę Kamińską przygotowywał do olimpiady prof. Marek Urbanowicz, a Katarzynę Prokop prof. Małgorzata Powichrowska. Nadeszły właśnie do szkoły listy gratulacyjne dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie otrzymali w nagrodę 100% na maturze na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz indeksy na większość humanistycznych kierunków na wszystkich uczelniach.

Prof. Urbanowicz w szczególny sposób świętuje sukces swoich uczniów, gdyż już 40 jego podopiecznych uzyskało tytuły laureatów i finalistów, co jest osiągnięciem w skali kraju. W dziedzinie języka polskiego nasze liceum jest bezkonkurencyjne nie tylko w Suwałkach.

Zostaw odpowiedź