Kolejny sukces szachistów w Licealiadzie Województwa Podlaskiego

06.12.2020 – znów kolejne podium w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Szachach I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach dla drużyny w składzie: Michał Wierzbicki kl. IIIB, Paweł Czarniecki kl. IIB, Karol Galaszewski kl. II C i Julia Chmielewska kl. II A. Drużyna walczyła dzielnie pod kierunkiem Pana Mariana Malinowskiego, który jest duchem zespołu i miłośnikiem szachów. Mistrzostwa były trudne w nietypowym czasie i w zdekompletowanym składzie, jeszcze w sobotę zabrakło w zespole Wojtka Sawickiego, mimo to podium zostało zdobyte po raz kolejny. I miejsce zajęło IILO Białystok, a drugie -II LO Suwałki. Gratulacje wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na mistrzostwach Polski.

Otwarcia zawodów dokonał Pan Leszek Zega, który był zarówno gospodarzem jak i sędzią głównym. Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym. Tempo gry wynosiło po 10 minut na zawodnika i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

Po rozegraniu szeregu partii przyszedł czas na podsumowanie. Na uroczystym zakończeniu udekorowano medalami najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców oraz ich opiekunów/instruktorów. Drużynom wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne.

Zostaw odpowiedź