Kolejny sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

Klaudia Borys – finalistką

Wielki sukces w jubileuszowej L Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego odniosła Klaudia Borys z klasy 3 C, zdobywając tytuł finalistki. Klaudia uzyskała ten tytuł w specjalizacji teatrologicznej. Jej opiekunem w olimpijskich zmaganiach był prof. Marek Urbanowicz, który wykształcił już 38 laureatów i finalistów polonistycznej olimpiady. Tytuł finalistki zapewnia uczennicy zwolnienie z matury z języka polskiego oraz przyjęcie na bardzo wiele kierunków studiów na wszystkich uczelniach w Polsce. Klaudia zamierza studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Klaudia Borys jest uczennicą o bardzo różnorodnych zainteresowaniach. Uzyskała zaszczytny tytuł Posła w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (również pod opieką prof. Marka Urbanowicza). Była wolontariuszką działającą na rzecz Polskiego Związku Niewidomych, pisze piękne wiersze, maluje i rysuje. Co ciekawe, maluje też ubrania, tworząc z nich prawdziwe dzieła sztuki. Klaudia opublikowała swoje wiersze w antologii „Miłość w czasach fejs kultury”, a w najbliższym czasie ukażą się nowe wiersze w antologiach „Marzyciele” i „Poetycki polecony”.

Warto przypomnieć, że w tym roku kończy też szkołę Zuzanna Kułak, która wraz z Wiktorią Łanczkowską (obecnie studentką) zdobyła przed rokiem  tytuł finalistki Olimpiady i Literatury i Języka Polskiego. Obie przygotowywała prof. Maria Urbanowicz.

Zostaw odpowiedź