Wolontariuszki z naszego liceum nagrodzone statuetką „Podlaskie Barwy Wolontariatu 2019” za działalność na rzecz niewidomych

Dwie uczennice naszego liceum Martyna Miszkiewicz z klasy II df i Gabriela Ogurkis z klasy II c zostały nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami – otrzymały z rąk Prezydenta Suwałk statuetki „Podlaskie Barwy Wolontariatu 2019”. Są to nagrody przyznawane laureatom w wojewódzkim konkursie zorganizowanym przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Podsumowanie konkursu odbyło się podczas Podlaskiego Forum Wolontariatu, które odbyło się w hotelu „Loft”.

Obie uczennice działają jako wolontariuszki na rzecz Polskiego Związku Niewidomych. Martyna Miszkiewicz jest jedną z koordynatorek współpracy z PZN w naszym liceum (razem z Aleksandrą Gołaszewską również z klasy II df) i działa nie tylko na terenie szkoły, organizując prace wolontariuszy, ale też sama pomaga podopiecznym PZN w ich domach oraz uczestniczy w różnych szkoleniach nawet w innych miastach. Gabriela Ogurkis przez cały rok bezinteresownie udzielała korepetycji niedowidzącemu uczniowi gimnazjum, ucząc go języka angielskiego.

Opiekunem wolontariuszy w naszym liceum współpracujących z Polskim Związkiem Niewidomych oraz inspiratorem i koordynatorem ich działań jest prof. Marek Urbanowicz. Prezesem Koła PZN w Suwałkach jest pani Krystyna Wasilewska.

Na zdjęciach: Martyna Miszkiewicz, Gabriela Ogurkis, pani Krystyna Wasilewska, prof. Marek Urbanowicz

Zostaw odpowiedź