Program eTwinning w naszej szkole

Program eTwinning to międzynarodowa współpraca szkół za pomocą mediów elektronicznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

W programie uczestniczyć mogą przedszkola i szkoły realizujące obowiązującą podstawę programową z krajów Unii Europejskiej, a także dodatkowo z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Islandii, Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii i Turcji. Program daje możliwość współpracy również z partnerami biorącymi udział w eTwinning Plus – są to placówki z krajów znajdujących się w sąsiedztwie z Unią Europejską – Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Tunezja, Ukraina, Jordania i Liban.

W realizację projektu może być zaangażowana cała szkoła: nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy.

W naszej szkole realizowany jest obecnie projekt Who is your Hodja? Introduce us your national satirist charakter. Szkołami partnerskimi projektu są: Milli Eğitim Vakfı Koleji w Turcji i LEPL General Giorgi Kvinitadze Cadets Military Lyceum w Gruzji. Zrealizowaliśmy już projekty: A virtual travel guide to Europe, Mój kraj w literaturze – My country in the literature, You are the picture – Tu eres el cuadro oraz School theatre. Koordynatorem  i założycielem projektów jest Jan Bielecki – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie oraz ambasador programu eTwinning w województwie podlaskim.

 

Zostaw odpowiedź