Wizyta ks. Biskupa Jerzego Mazura

W dniu 25 listopada 2019 r. odwiedził naszą szkołę Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur. W tej wizycie uczestniczył także Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach p. Bożena Obuchowska oraz Ks. Proboszcz Jarema Sykulski. Ksiądz Biskup spotkał się z uczniami i nauczycielami w Auli im. prof. Edwarda Szczepanika, gdzie skierował do nas ważne przesłanie, podkreślając, że życie chrześcijanina powinno opierać się na trzech filarach: Krzyżu, Eucharystii i Maryi. Spotkaniu towarzyszyło piękne wykonanie piosenek w języku mieszkańców Czarnego Lądu przez chór szkolny pod dyrekcją p. Grzegorza Bogdana. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa w jednym z języków afrykańskich.

Następnie Jego Ekscelencja poświęcił nowe sale katechetyczne i z innymi gośćmi zwiedził naszą szkołę.

Zostaw odpowiedź