Klasa IIIC na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

20 marca uczniowie klasy IIIc wraz z opiekunem, panią Marzanną Grabowską wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Pierwszym etapem tej fascynującej przygody były ćwiczenia laboratoryjne w  Zakładzie Biotechnologii, Zakładzie Syntezy oraz Zakładzie Technologii Środków Leczniczych. Jedna grupa miała okazję samodzielnie otrzymać mydła, wykorzystując do tego komórki macierzyste jabłoni, zaś druga grupa mogła przećwiczyć różne sposoby rozdzielnia mieszanin. Dla obu grup zajęcia pozwoliły poszerzyć wiedzę zarówno w zakresie chemii, jak i biologii, przynosząc przy tym dużo przyjemności.

Następnie uczniowie udali się do Zakładu Patomorfologii, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda diagnostyka chorób za pomocą wyspecjalizowanych mikroskopów, a także na czym polegają badania ultrastrukturalne. Wszyscy byli zafascynowani tym, że możliwe jest zobaczenie organelli komórkowych w tak dużym przybliżeniu.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do Suwałk, ale to, czego się nauczyli się uczniowie, zostanie z nimi na długo.

Wyjazd realizowany był w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”. 

Zostaw odpowiedź