XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza rozstrzygnięta

27 września w naszej szkole odbyła się  uroczystość wręczenia nagród laureatom  XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza w 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.. Na Galę przybyli członkowie komisji oceniającej, Pani Dyrektor Dorota Anna Jabłońska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jagoda Dzietczyk, uczniowie naszego liceum oraz organizatorzy z Panem Marianem Malinowskim na czele oraz oczywiście laureaci i wyróżnieni. Uroczystość odbyła się w auli, a nie jak kiedyś tradycyjnie pod jabłonią, gdyż  jesienna aura nam w tym dniu nie sprzyjała. Ponury dzień zamienił się szybko w ciepło promieniujące na wszystkich za sprawą poezji i muzyki. Koncert wprowadził obecnych w nastrój spokoju i harmonii, nawet emocje związane z oczekiwaniem na wyniki stały się jakby mniejsze.

Wspaniały koncert i recytacje wykonywali uczniowie i tegoroczni absolwenci, którym należą się wielkie brawa za profesjonalizm twórczy, a byli to: Małgorzata Makarewicz, Bartłomiej Bogdan, Katarzyna Dembowska, Grzegorz Szade, Jesica Safinowska, Kamila Harasimowicz, Karolina Kościuch, Zosia Drejer i Klaudia Łożyńska. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni i utwory  muzyki klasycznej na skrzypce i fortepian.

Ważnym wydarzeniem było odczytanie protokołu z przebiegu prac komisji konkursowej przez Julię RukścińskąMateusza Milewskiego, która nagrodziła i wyróżniła najlepsze wiersze. Wśród laureatów znalezła się także uczennica naszego liceum zajmując
V miejsce Karolina Kuryło  z kl. IID. Składamy jej serdeczne gratulacje, jak również wszystkim laureatom. Szkoda, że nie wszyscy pojawili się w tym dniu po odbiór nagród.

Dodatkową atrakcją tego dnia był fakt, że klasa, której wychowawcą jest Pan Profesor Malinowski, postanowiła uczcić urodziny swego Wychowawcy i wkroczyła na forum z pysznym tortem i wiązanką gorących życzeń. Nie obyło się bez odśpiewania tradycyjnego „100 lat”. Cała sala zabrzmiała tenorami, basami i altami, stworzył się niezły chór, a Pan Profesor był nieco zakłopotany. Wiele niespodzianek spotkało go od swoich wychowanków, ale ta go autentycznie zaskoczyła. W auli zrobiło się miło i swojsko, zwłaszcza że po chwili każdy już miał pyszne słodkości na swoim talerzyku. Tort smakował wybornie, laureaci zadowoleni pakowali do plecaków swe nagrody, a dziennikarze uwijali się z aparatami i mikrofonami, aby część tej atmosfery, która panowała na sali, przenieść do swoich nagrań.

Jak zawsze koniec imprezy uwieńczyło wspólne zdjęcie. Będzie co wspominać za rok, jeśli organizatorom starczy jeszcze sił, by kontynuować konkurs.

PROTOKÓŁ Z XXV EDYCJI OKJW – 2018

Zostaw odpowiedź