Mistrzowie ortografii z gimnazjów i szkół podstawowych w naszym liceum

W naszym liceum, tak jak co roku, odbył się XVIII Miejski Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018”, w którym brała udział młodzież z większości suwalskich gimnazjów i szkół podstawowych. Tytuł „Mistrza Ortografii” wśród gimnazjalistów zdobyła Aleksandra Dudek z Gimnazjum nr 3, drugie miejsce zajęła Natalia Perkowska z tego samego gimnazjum, a trzecią lokatę wywalczyła Kamila Żegaczewska z Gimnazjum nr 5.

Wśród uczniów szkół podstawowych „Mistrzem Ortografii” została Aleksandra Sobolewska, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, druga była Ewa Bartoszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9, a trzeci Eryk Kalinowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej.

Tekst dyktanda mówił o klasowym ekstrabiwaku nad małą strużką, o Heniu, który rzetelnie i bez żenady rzępolił na skrzypcach i Wojtku, który, zżymając się i wydając rzężące półjęki, przytachał ogromny ponton. Autorem dyktanda jest od 18 lat polonista Marek Urbanowicz, a konkurs organizuje I Liceum Ogólnokształcące oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza.

Wyniki laureatów XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”

W kategorii gimnazjów:

I miejsce Aleksandra Dudek z Gimnazjum nr 3, nauczyciel: Renata Matelak – Przekop

II miejsce Natalia Perkowska z Gimnazjum nr 3, nauczyciel: Renata Matelak – Przekop

III miejsce Kamila Żegaczewska z Gimnazjum nr 5, nauczyciel: Luiza Podziewska

IV miejsce Aleksandra Atkielska z Gimnazjum nr 6, nauczyciel: Bożena Moczulska

V miejsce Karolina Starzyńska z Gimnazjum nr 4, nauczyciel: Ilona Kruszyńska – Marczyk

VI miejsce Patrycja Wojsznis z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, nauczyciel: Celina Pietrewicz

VII miejsce Agata Klimach z Gimnazjum nr 3, nauczyciel: Renata Matelak – Przekop

VIII miejsce Aleksandra Wasilewska z Gimnazjum nr 4, nauczyciel: Jolanta Witkowska

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Aleksandra Sobolewska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, nauczyciel: Bożena Moczulska

II miejsce Ewa Bartoszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9, nauczyciel: Iwona Piktel

III miejsce Eryk Kalinowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, nauczyciel: Bożena Moczulska

IV miejsce Julia Chmielewska ze Szkoły Podstawowej nr 4, nauczyciel: Joanna Andruszkiewicz

V miejsce Piotr Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4, nauczyciel: Monika Ponganis

VI miejsce Gabriela Wasilewska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, nauczyciel: Barbara Andruczyk

Zostaw odpowiedź