Rozstrzygnięcie konkursu językowego

Już po raz piąty uczniowie liceów, gimnazjów i klas siódmych szkól podstawowych mieli okazję zmierzyć się z językami obcymi w Międzyszkolnym Regionalnym Konkursie Językowym „Are you bilingual?  Es-tu bilingue? Bist du zweisprachig?” organizowanym przez I Liceum.

Konkurs znowu pokazał jak wysoki poziom języków obcych reprezentują uczniowie biorący w nim udział. Chociaż ćwiczenia należało rozwiązać w dwóch językach (angielski/niemiecki lub angielski/francuski), uczestnicy doskonale sobie poradzili.

30 maja 2018 r. w auli im. Prof. Edwarda Szczepanika w I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe i organizatorzy konkursu.

W kategorii język angielski/francuski na poziomie liceum pierwsze miejsce zajął Emil Sawicki, uczeń I LO w Suwałkach. Był on jedynym uczestnikiem piszącym w języku francuskim.

Na poziomie gimnazjów w kategorii jęz. angielski/francuski, i także jako jedyna uczestniczka pisząca w jęz. francuskim, pierwsze miejsce zajęła Karolina Sawicka z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach.

Język angielski/niemiecki, poziom liceum, kolejno:

  1. Barbara Jakubowicz, I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach,
  2. Aleksandra Jamróz, I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach,
  3. Agnieszka Zielińska, I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach.

Język angielski i niemiecki, poziom gimnazjum, kolejno:

  1. Angelika Sawicka, Gimnazjum nr 1 z Oddziałem Dwujęzycznym w Suwałkach,
  2. Patrycja Konewko, Gimnazjum nr 1 z Oddziałem Dwujęzycznym w Suwałkach,
  3. Sebastian Konopko, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie.

Jak widać, konkurs zapoczątkowany przez Panią Grażynę Bogdanowicz, byłą nauczycielkę języka francuskiego w I LO, nadal cieszy się popularnością. Dlatego już teraz zapraszamy na następną edycję w przyszłym roku szkolnym.

W imieniu organizatorów

Stefan Zieliński

Zostaw odpowiedź