Aktorskie talenty z I LO

Uczniowie naszego liceum nie tylko potrafią osiągać znakomite wyniki w rożnego rodzaju olimpiadach czy konkursach przedmiotowych, ale też odnoszą sukcesy artystyczne. Wystarczy przypomnieć, że wśród absolwentów szkoły są – występująca najpierw w warszawskich, a teraz w krakowskich teatrach – Agnieszka Judycka czy Michalina Łabacz – odtwórczyni głównej roli w filmie „Wołyń”, grająca w Teatrze Narodowym i coraz częściej w Teatrze Telewizji. Nasze starsze koleżanki i koledzy z powodzeniem studiują w wyższych szkołach aktorskich, jak chociażby Aleksandra Nowosadko, Daniel Namiotko, Franciszek Szumański czy Anna Turczyńska.

Co roku odbywa się w Augustowie Konkurs Młodego Aktora, którego uczestnicy muszą wykazać się przed profesjonalnym jury prawdziwymi umiejętnościami aktorskimi. Uczniowie naszego liceum wygrywali ten konkurs już niejednokrotnie, chociażby Stanisław Zyskowski, Dominik Staszewski, Joanna Lewoc czy Anna Urbanowicz. W tym roku w X już konkursie zwyciężyła Wiktoria Cichosz z klasy IIId (zdjęcie poniżej). Jej aktorski talent wspierała pani Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury i polonista Marek Urbanowicz. Przypominamy też, że Wiktoria jest finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz tegoroczną zwyciężczynią XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w kategorii recytacji.

Zostaw odpowiedź