Sukces w eliminacjach do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie naszego liceum co roku przechodzą z wielkim powodzeniem rekrutacje do Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku młodymi posłami zostali Mateusz Bukowski z kl. Ic i Sara Król z kl. Ief, którzy zajęli w naszym województwie III miejsce. W trakcie eliminacji musieli rozpropagować postać któregoś z posłów do Sejmu Ustawodawczego 1919-1922 lub Sejmu Pierwszej Kadencji 1922-1927. Musieli też zaplanować i przeprowadzić jego kampanię wyborczą oraz ze wszystkich swych działań nakręcić film i zaprezentować go w internecie.

Mateusz i Sara wybrali postać księdza Stanisława Szczęsnowicza, który był absolwentem naszego liceum i posłem na Sejm Ustawodawczy. Zasłużył się zabiegając o włączenie Suwalszczyzny do Polski, gdyż po odzyskaniu niepodległości znajdowała się ona w rękach Niemców, którzy chcieli przekazać ją Litwinom. Plany te uniemożliwiło powstanie sejneńskie.

Mateuszem i Sarą opiekował się ich polonista prof. Marek Urbanowicz, który przygotował już 20 posłów do młodzieżowego Sejmu.

Zostaw odpowiedź