Turniej Debat Historycznych IPN – Białystok, Olsztyn

Uczniowie naszego Liceum w debatach oksfordzkich w IPN w Białymstoku.

Turniej Debat Historycznych IPN jest jedynym w Polsce systemowym projektem wykorzystującym debatę oksfordzką do edukacji historycznej.

18 stycznia 2018 r. na białostockim „Przystanku Historia” w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku odbyły się warsztaty z wystąpień publicznych, które poprowadził Jan Piosik z Fundacji „Projekty Edukacyjne” z Poznania. W zajęciach wzięli udział uczniowie naszego Liceum w składzie: Michał Podlewski, Aleksander Masłowski, Jakub Pilch, Michał Radzewicz, Aleksander Konikowski, Miłosz Andruczyk (IB); Filip Olszewski, Miłosz Wilk, Jakub Szymański, Maciej Kulbacki, Gustaw Dzikielewski (IEF), uczniowie z I, IV, V, XI Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceów Społecznego i Katolickiego w Białymstoku. 15 marca br. uczniowie z IB i IEF uczestniczyć będą w wykładach z historii najnowszej, a w ostatnim tygodniu kwietnia dwie drużyny z „Pierwszego” zmierzą się z białostockimi liceami w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych. Zwycięzcy pojadą na finał, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

III Turniej Debat Historycznych IPN został objęty honorowymi patronatami przez: Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską.

Opiekun uczniów: Jan Bielecki – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Zostaw odpowiedź