I znów na podium – III miejsce I LO w Suwałkach w Licealiadzie w szachach

02 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku zostały rozegrane finały „Licealiady” Województwa Podlaskiego w Szachach dziewcząt i chłopców.
W zawodach wzięło udział osiem zespołów dziewcząt i siedem chłopców (jedna drużyna zrezygnowała z gry finałowej), wyłonionych w czterech półfinałach wojewódzkich. Szachiści
w składzie: Michał Podlewski – I B, Filp Szulc – III B1, Paweł Radzewicz – II B i Piotr Radzewicz – II D – zdobyli III miejsce w mistrzostwach województwa podlaskiego. Drużyna walczyła pod kierunkiem p. Mariana Malinowskiego.

Gratulujemy bardzo dobrego wyniku. Życzymy sukcesów na Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Otwarcia zawodów dokonał p. Leszek Zega, Przewodniczący Komisji Szachów Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, który był zarówno gospodarzem jak i sędzią głównym. Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym. Tempo gry wynosiło po 10 minut na zawodnika i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

Po rozegraniu szeregu partii przyszedł czas na podsumowanie. Na uroczystym zakończeniu udekorowano medalami najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców oraz ich opiekunów/instruktorów. Drużynom wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne.

Zostaw odpowiedź