„Kultura na dwóch kółkach”

Popularność jazdy rowerem zdecydowanie wzrasta, dlatego też z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki i Komendy Policji w Suwałkach 22. września (piątek) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach o godz. 9.50 odbędą się prelekcje dotyczące kultury poruszania się na dwóch kółkach oraz bezpieczeństwa. Spotkanie adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich mieszkańców Suwałk to idealna okazja do debaty nad wieloma aspektami jady rowerem w naszym mieście oraz do poznania mentalności różnych grup, których przedstawiciele będą prelegentami.
St. asp. Ireneusz Sudnik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przedstawi temat stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.
Tomasz Klukowski – Egzaminator nadzorujący w WORD w Suwałkach omówi kwestię zdobywania uprawnień i egzaminów państwowych.
Krzysztof Świątek – prezes Suwalskiego Klubu 80 Rowerów powie o bezpieczeństwie na rowerze poza ścieżką rowerową. Natomiast Piotr Wasilewski z Klubu Rowerowego MTB Suwałki odpowie na pytanie: „Dlaczego Suwalszczyzna to idealna kraina na rower?”
Kolejnym prelegentem będzie Marcin Szukiłowicz – Oficer Rowerowy w Suwałkach, który przedstawi sytuację na ścieżkach rowerowych w Suwałkach.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zostaw odpowiedź