Sukces uczniów I LO na Miejskim Święcie Biegania

17 czerwca b.r. na Placu im. Marii Konopnickiej zebrało się wielu mieszkańców Suwałk. Niektórzy sami brali udział w Festiwalu Biegów pn. „Reso 10,5 – Miejskie Święto Biegania”, pozostali kibicowali najlepszych biegaczom z całej Polski oraz m.in. Kenii, Węgier, Ukrainy, Francji, Litwy, Łotwy czy Stanów Zjednoczonych. Na start w nocnym biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team” zdecydowali się uczniowie I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Bartoszewicz (2B1), Patryk Wierzbiło (2B1) oraz Mateusz Wasilewski (1B). Każdy z nich miał do pokonania 3,5 km (ul. Noniewicza, ul.Wigierska, ul. Narutowicza, ul.Kościuszki).

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewa nawiedziła miejsce startu pół godziny przed biegiem) chłopcy poradzili sobie wyśmienicie. Uzyskali czas 39:35 i zajęli 7. miejsce OPEN wśród 22 drużyn w międzynarodowej obsadzie. Jednak nasi uczniowie osiągnęli jeszcze większy sukces. Wśród suwalskich sztafet okazali się być bezkonkurencyjni zdobywając puchar za 1. miejsce oraz nagrodę specjalną – czek na 600zł. Przy okazji nasza szkoła reprezentowana przez Szymona, Patryka i Mateusza zdobyła tytuł „Mistrza Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych”, wyprzedzając Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach. Warto tez dodać, że 90 minut przed biegiem Mateusz Wasilewski wystartował w „Suwalskich Debiutach” – biegu indywidualnym na dystansie 3,5 km, zajmując 7. Pozycję wśród 118 zawodników.

Opiekunem drużyny jest Pan Tadeusz Hrynaszkiewicz. Dziękujemy! Szymon, Patryk, Mateusz – jesteśmy z Was dumni i gratulujemy.

 

Zostaw odpowiedź