XVII Miejski Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów

„Mistrz Ortografii 2017” Maryla Perkowska z autorem dyktanda -polonistą naszego liceum Markiem Urbanowiczem

Nasze liceum już po raz siedemnasty zorganizowało Miejski Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 22 uczniów z siedmiu suwalskich gimnazjów. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Maryla Perkowska z Gimnazjum nr 3. Uczennice tego gimnazjum zajęły trzy pierwsze miejsca. Druga była Aleksandra Dudek, a trzecia Karolina Gibas. Tekst dyktanda naszpikowany był karkołomnymi pułapkami typu: „Chimeryczny Hieronim huknął na hałaśliwą hałastrę chojraków robiących w holu chryję.” Tekst dyktanda układa co roku pomysłodawca konkursu Marek Urbanowicz. Współorganizatorem  konkursu był Suwalski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Zwycięzcy konkursu:
1. Maryla Perkowska, Gimnazjum nr3, nauczycielka Agnieszka Chmielewska
2. Aleksandra Dudek, Gimnazjum nr3, nauczycielka Renata Matelak-Przekop
3. Karolina Gibas, Gimnazjum nr3, nauczycielka Iwona Świątkowska-Luto
4. Julia Aleksandrowicz, Gimnazjum nr3, nauczycielka Iwona Świątkowska-Luto
    Gabriela Węsierska, Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, nauczycielka Celina Pietrewicz
5. Kamila Żegaczewska, Gimnazjum nr5, nauczycielka Luiza Podziewska
    Anna Knoch, Gimnazjum nr5, nauczycielka Anna Szczodruch
6. Karolina Kościuch, Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, nauczycielka Iwona Świątkowska-Luto
    Klaudia Rejterada, Gimnazjum nr2, nauczycielka Beata Woroniecka-Małyszko

Zostaw odpowiedź