Konkurs wiedzy o samorządzie uczniowskim. Zapraszamy

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w I Konkursie Wiedzy o Samorządzie. Zgłoszenia do najbliższego poniedziałku – 27 lutego. Wypełniony formularz należy dostarczyć Panu Janowi Bieleckiemu – członkowi Komisji Konkursowej lub Piotrowi Wasilewskiemu – członkowi Komitetu Organizacyjnego lub wysłać na mail: mlodziez@um.suwalki.pl

Etap I szkolny odbędzie się w naszej szkole 2 marca o godzinie 10.00. Test z 40 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o samorządzie uczniowskim i terytorialnym w czasie 40 minut. Uczestnicy o przejściu do II etapu zostaną poinformowani mailowo na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Etap II – Finał odbędzie się 10 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach i zostanie poprowadzony na zasadach znanego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na specjalnej aparaturze.

Dla uczestników i zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zwycięzca pierwszego miejsca wygrywa wyjazd całej swojej klasy do Warszawy do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, puchar, tytuł „Najlepszego Młodego Samorządowca” oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Suwałk oraz Rektor PWSZ.

Przedstawiamy zakres wiedzy i literatury obowiązującej w Konkursie:

Zakres wiedzy:
1. Cele, zadania i kompetencje
2. Samorządu Uczniowskiego
3. Samorząd terytorialny
4. Proces wyborczy
5. Jak załatwić sprawę w urzędzie?
6. Władze regionalne.
7. Działalność suwalskich organów samorządowych.

Literatura obowiązująca w Konkursie
1. Przewodnik dla ucznia po Samorządzie Uczniowskim dostępnym pod adresem: http://1lo.suwalki.pl/wp-content/uploads/2016/12/przewodnik.pdf
2. Konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997 r.
3. Statut Miasta Suwałki z dnia 25 kwietnia 2012 r.
4. Podręczniki do nauczania przedmiotu Wiedza o społeczeństwie dla szkół ponadgimnazjalnych dopuszczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, np. „W centrum uwagi. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkół ponadgimnazjalnych”, Arkadiusz Janicki, nr dop. 505/2012.

Do pobrania
1. Formularz zgłoszeniowy:
https://drive.google.com/file/d/0B72aroElRks8ODNlNmRVRURZaU0/view?usp=drivesdk

2. Regulamin Konkursu:
https://drive.google.com/file/d/0BxxHPLV4b4I2VlFUYVNTbWdwb00/view?usp=drivesdk

Zostaw odpowiedź