XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej. Festiwal ten zorganizowaliśmy już po raz 24. Wzięło w nim udział około 100 uczestników z różnych szkół województwa podlaskiego. Co roku gościmy w naszym Festiwalu tak liczną grupę wykonawców, którzy podkreślają naszą gościnność i wspaniałą atmosferę na tej imprezie. Tworzą ją nie tylko organizatorzy i życzliwa publiczność, ale też i uczniowie wielu klas, którzy przygotowują zaplecze gastronomiczne Festiwalu.

konkurs2016r

Dzięki tej imprezie odkrywamy młodzież uzdolnioną pod względem muzycznym, wokalnym, recytatorskim i literackim. Ci „młodzi zdolni” mogą zaprezentować przed liczną publicznością i jurorami swoje talenty i porównać się z rówieśnikami. Przede wszystkim jednak uczniowie mogą poznać niezwykle bogatą i różnorodną twórczość o wymowie patriotycznej. Co roku poznajemy kilkadziesiąt piosenek, wierszy i innych utworów mówiących o miłości do ojczyzny. Z dzieł tych wyłania się jakże ciekawy i prawdziwy obraz Polski.

 Zwycięzcy tegorocznego Festiwalu oraz miejsca zajęte przez uczniów naszego liceum:

W kategorii piosenki:

1 miejsce – Magdalena Cieśluk i Michał Frejtag (akompaniament) Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku

2 miejsce – duet Ewelina Podbielska i Leonard Turowski oraz akompaniatorzy: Dominika Szyszko, Jan Mielziuk, Jan Łoziński, Grzegorz Szade 1LO imienia Marii Konopnickiej w Suwałkach

4 miejsce – Kamila Harasiomowicz, akompaniament Jan Mielziuk 1LO w Suwałkach

7 miejsce – Martyna Cherubin, akompaniament Weronika Bogdan 1LO w Suwałkach

W kategorii recytacji:

1 miejsce – Weronika Bogdan 1LO w Suwałkach

5 miejsce –  Maria Janembowicz  1LO w Suwałkach

5 miejsce – Paula Olszewska 1LO w Suwałkach

W kategorii twórczości własnej:

1 miejsce – Gabriela Grygieńć  1LO w Suwałkach

1 miejsce – Klaudia Paszkowska 2LO w Augustowie

2 miejsce – Błażej Sowul 1LO w Suwałkach

2 miejsce – Weronika Radziszewska 1LO w Suwałkach

Zostaw odpowiedź