Pasje sportowe naszych absolwentów. Triple-double w Warszawie!

21 punktów, 15 zbiórek, 10 asyst, a nawet i 5 bloków oraz 3 przechwyty zaliczył 22-letni podkoszowy Shmoolek w wygranym 93:67 spotkaniu z nastolatkami z Kutna. To drugie triple-double w rozgrywkach centralnych tym sezonie.

daniel_olszewski-300x200Do Warszawy, na studia na AWF, przyjechał rok temu z Suwałk, gdzie nie tylko chodził do liceum, ale też poprowadził swoją szkołę do mistrzostwa miasta – w 2013 roku jego liceum im. Marii Konopnickiej pokonało w finale 2-1 Zespół Szkół Technicznych. W decydującym meczu było 99:43, a Olszewski zdobył 55 punktów.

Śladów występów w rozgrywkach ligowych nie odnotowano aż do października 2015 roku, gdy Olszewski zadebiutował w II lidze – w barwach Polonii Warszawa zagrał ze Shmoolkami właśnie. Rzucił 4 punkty, miał 10 zbiórek, a w całym sezonie notował odpowiednio po 7,0 oraz 9,1. Polonia spadła do III ligi, Olszewski wybrał grę w Shmoolkach.

Daniel jest bardzo sprawny i skoczny, a przy tym obowiązkowy i pracowity. Bardziej pasuje na czwórkę, ale u nas z konieczności gra jako piątka. Ma oczywiście sporo braków, ale nad nimi pracujemy. Shmoolky to takie miejsce, gdzie można zrobić postęp – mówi Tomasz Wakulski, trener zespołu.

I w tym sezonie Olszewski ten postęp robi – notuje średnio 11,4 punktu, 10,5 zbiórki oraz 2,9 bloku na mecz, Shmoolky są na siódmym miejscu w tabeli grupy B z bilansem 6-7.

A triple-double Olszewskiego jest drugim odnotowanym w tym sezonie.

ŁC polskikosz.pl

Triple-double w Warszawie – kim jest Daniel Olszewski?

Zostaw odpowiedź