Słodki Mecz

mikolajki2016

6 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się turniej mikołajowy zorganizowany przez samorząd szkolny we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Suwałki. Reprezentacja kadry pedagogicznej zmierzyła się ze szkolną drużyną piłki siatkowej. Nauczycielom udało się pokonać uczniowski skład dziewcząt w pierwszym secie, ale drugi set z chłopakami nie poszedł im tak dobrze, decydujący był set trzeci: nauczyciele vs mieszana drużyna uczniów. Drużyny szły łeb w łeb, a emocje sięgały zenitu, ostatecznie uczniowie I LO wygrali jedynie dwoma punktami. To pierwszy taki przypadek w historii szkoły.

Wszyscy potrzebowali chwili przerwy… a potem rozpoczął się turniej „Żywych Statków”. Reprezentacje wytypowane z poszczególnych klas rozgrywały mecze na zasadach, które znamy wszyscy. W końcu, kto nie grał nigdy w statki? Myślę, że każdy, chociaż kilka razy miał okazję rozegrać kilka partyjek na kartce papieru. Więc czym wyróżniały się dzisiejsze rozgrywki? Skalą! Rolę statków pełnili żywi uczniowie ustawieni na przygotowanych specjalnie planszach. Rozgrywki prowadzone na zasadzie turnieju wyłoniły trzy pierwsze miejsca pośród klas I LO, nagrodzone darmowym wyjściem na kręgle i bilard do MK Bowling oraz na seans filmowy do Cinema Lumiere za 50% ceny.

I miejsce – klasa IIIE

II miejsce – klasa IE

III miejsce – klasa IIA

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział! Miejmy nadzieję, że będziemy mieli okazje oglądać więcej takich wydarzeń w naszej szkole. Warto również podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w przygotowaniu imprezy, szczególnie głównym organizatorom: Piotrowi Wasilewskiemu (przewodniczący MRMS i uczeń klasy IIIB), Tomaszowi Nowalskiemu (uczeń klasy IIB2), Ewelinie Podbielskiej i Magdzie Pułtorak (uczennice klasy IID). Na koniec podziękowania składamy dyrekcji i nauczycielom za możliwość organizacji całego przedsięwzięcia i okazaną pomoc.

W całym natłoku zabawy nie zapominajmy o najważniejszym, – jaki cel przyświecał całej akcji. Udało się zebrać całe kartony słodyczy, książek i zabawek oraz sporą sumę pieniędzy na rzecz Przemka Ołowniuka i to dzięki Wam, drodzy uczniowie! Zebrane 400 zł przekażemy II LO w Suwałkach 9 grudnia podczas Turnieju Mikołajkowego.

Podziękujmy również sponsorom całego przedsięwzięcia. Przekazali oni wejściówki oraz materiały promocyjne i inne gadżety dla uczniów. Są to: Calypso, Klub Fitness Guarana Klaudia Ostrowska, Yogoland, Suwalski Ośrodek Kultury, Cinema Lumiere i MK Bowling

DZIĘKUJEMY!!!

 

Samorząd Szkolny

Młodzieżowa Rada Miasta Suwałki

Zostaw odpowiedź