DAJ WŁOS! NA PERUKĘ

– Po operacji piersi, przeszłam agresywną chemioterapię, która spowodowała utratę moich pięknych włosów. Wiedziałam, że zaczną wypadać, ale kiedy po dwóch tygodniach od pierwszej chemii znajdowałam kępy kłaków na poduszce, a podczas mycia i czesania zostawały na rękach, ubraniu, podłodze, byłam w szoku. Zamotałam głowę w chustę, której nie zdejmowałam nawet w nocy. Któregoś dnia poszłam rano do łazienki i … zdjęłam chustkę razem z włosami. Tylko na czubku głowy sterczała potargana kępka. Wyglądałam strasznie. Załatwiłam tę nędzną resztkę mężowską maszynką do golenia. Z żalu przepłakałam wiele godzin – dzieli się przykrymi wspomnieniami Elżbieta z Suwalskiego Stowarzyszenia Amazonek.  – Nie potrafię powiedzieć, co bardziej bolało: strata piersi czy włosów. Blizny nikt nie oglądał, łysą głowę musiałam chować nawet przed mężem i dziećmi. Na ulicy, we wzroku zerkających na mnie osób, wyraźnie widziałam, że turban na głowie w upalny lipcowy dzień to piętno poważnej choroby. Widziałam ten rodzaj współczucia i czułam się koszmarnie. W końcu postanowiłam coś z tym zrobić. Cały okres chemioterapii przechodziłam w peruce. Zdjęłam, kiedy moje piękne i długie niegdyś włosy były już „na zapałkę.

Utrata włosów to ogromne przeżycie, szczególnie dla kobiet i dzieci.  Poczucie straty może załagodzić peruka. Najlepiej z naturalnych włosów. Ta jednak jest droga. Średni koszt dochodzi nawet do 5 tysięcy. Z pomocą kobietom ruszyły  fundacje Fundacja Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj włos!” ( www.raknroll.pl)   natomiast dzieci wspiera Fundacja Przyjaźni WeGirls (www.fundacjaprzyjazni.pl).

wlosy_akcja2016Angażują one zakłady fryzjerskie i osoby, które ścinając włosy i przekazując je fundacjom chciałyby zrobić dobry uczynek . Pozwala to  na wykonanie naturalnych peruk, które mają szansę otrzymać za darmo kobiety i dzieci po chemioterapii lub operacjach.   Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
 W Suwałkach możesz ściąć swoje włosy w salonach  współpracujących z fundacjami:

Salon Elita Maria Myszkowska ul. Noniewicza 85 d,
Salon Fryzjerski Gizela ul. Nowomiejska 5a
Salon Urody AJS  ul. J. Pawła II 7
Salon Fryzjerski Zone Style Paulina Zawadzka, ul. Chłodna 6
Avenee Katarzyna Jurkun ul. Szpitalna 75
Studio Fryzjerskie „Rico” Anny Bułtralik  ul. Noniewicza 44a

Zostaw odpowiedź