Młodzieżowa Rada Miasta Suwałki

Pod koniec września w każdej suwalskiej szkole ponadgimnazjalnej odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki. W I LO na zebraniu samorządu szkolnego większością głosów został wybrany Piotr Wasilewski (3B).

14595802_166252183835142_7065662820161569954_n

fot. Młodzieżowa Rada Miasta Suwałki, (27.10. 2016 r.)

26 października w UM w Suwałkach odbyła się I sesja ze ślubowaniem młodych radnych i wyborem Przewodniczącego. Został nim wybrany jednogłośnie Piotr Wasilewski.

3 listopada odbyła się II sesja.

Protokół zostanie udostępniony wkrótce. Wnioski zgłosili Patrycja Ołów z VII LO i Piotr Wasilewski. Uczeń naszej szkoły mówił m.in. o podwyższeniu stypendium Prezydenta Miasta Suwałk w związku z bardzo dużymi wymaganiami do tej nagrody. Porównał budżet miasta przeznaczany dla uczniów z wysokością nagrody Pana Doktora Piotra Kuryłowicza. Mówił też o pomyśle prezentacji klubów, czy o konkursach, wykładach historycznych oraz zainicjował pomysł powiązania włoskiej miejscowości Brixen jako miasta partnerskiego Suwałk.Wspomniał tez o reaktywacji wspólnej gazetki szkolnej. Zwrócił również uwagę na współpracę młodzieży z Radą Miejską, Prezydentem i Młodzieżową Radą Miasta. Szczegóły na fanpage’u Młodzieżowej Rady Miasta na Facebooku oraz u Piotra Wasilewskiego. MRMS powstała po to, aby reprezentować suwalską młodzież.

Jeżeli macie więc jakieś pomysły, zasygnalizujcie to i skontaktujcie się z MRMS lub bezpośrednio z Piotrkiem.

MRMS liczy na współpracę!

Zostaw odpowiedź