Dzień I – Babia Góra 1725m n.p.m

Wycieczki dzień pierwszy. Po całonocnej podróży z Suwałk do Zawoi, wyruszyliśmy na pierwszy wypad na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego i jedncześnie najwyższy szczyt Polski poza Tatrami.

W wycieczce uczestniczą uczniowie klas 1B2, 1C, 2B oraz pojedyncze osoby z klas 1D, 2C i 2D. Opiekunami są: kierownik wycieczki, z racji nadanego kilka lat temu przez przewodnika miana nazywany „ojcem dyrektorem” p. Marian Malinowski, autor programu wycieczki, uważający się za wytrawnego turystę górskiego (i być może takim będący – co się jeszcze okaże 😉 p. Marek Gałaszewski, „prawa ręka” kierownika, jak zawsze solidny i godny zaufania p. Mirosław Bogdan, wytrwała i twarda jak skała, mająca za cel wchodzić na każdy ze zdobywanych szczytów dokładnie trzy razy (pierwszy, ostatni i jedyny) p. Grażyna Bogdanowicz oraz Martin, podróżnik, który objął nagą tatrzańską skałę zaledwie razy kilka, za to najbardziej chyży i wesoły p. Marcin Orzechowski.

Ranek w Zawoi przywitał nas słońcem więc po przywitaniu się z sympatyczną p. przewodnik Haliną. Trasa, którą tego dnia pokonaliśmy przebiegała od Zawoi przez schronisko Markowe Szczawiny, następnie tzw. Perć Akademików po główny cel Babią Górę i następnie zejście przez Gówniak, Sokolicę, aż po metę na przełęczy Krawiarki.

babia

Trasa: Zawoja – Markowe Szczawiny – Babia Góra – Gówniak – Sokolica – przełęcz Krowiarki

Zostaw odpowiedź