Z czego cieszą się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach?

SONY DSCOrganizowany od kilku lat Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych magazynu „Perspektywy” jest jednym z instrumentów w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego, na pewno niedoskonałym, ale nie należy go ignorować. Jego publikacja zawsze budzi emocje wśród uczniów i nauczycieli. Miło nam poinformować, iż I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej   w Suwałkach uplasowało się na 101 miejscu w kategorii liceów ogólnokształcących, 108 w rankingu wyników egzaminów maturalnych oraz 55 w rankingu szkół olimpijskich. Warto dodać, że w rankingach brało udział aż 18 000 placówek. Tym samym nasze liceum jest najlepszą szkołą w mieście, piątą w województwie podlaskim. Zdobycie tak wysokiego miejsca na liście rankingowej jest dla każdej szkoły powodem do dumy. Na sukces składa się wiele czynników, z których najważniejszym zawsze pozostaje trud ucznia, jego ambicje, pragnienie zdobywania wiedzy. Ważne, iż na swojej drodze spotyka  zaangażowanie nauczycieli oraz wymierne wsparcie władz miasta, które wspierają proces dydaktyczny, finansując zajęcia dodatkowe umożliwiające uczniom poszerzanie wiedzy.

A zatem możemy się cieszyć ze wspólnego sukcesu. Gratuluję uczniom i nauczycielom Naszej Szkoły!

Zostaw odpowiedź