„Młodzi zdobywcy gór”. Jeździmy na nartach w Druskiennikach (Litwa)!

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się projekt „Młodzi zdobywcy gór”, realizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach program „WF z klasą”. W tym roku to uczniowie klasy 2B, pod opieką wychowawcy pana Marka Gałaszewskiego oraz instruktorów narciarstwa uczestniczyli w zajęciach, wzbogacających wiedzę oraz umiejętności z narciarstwa alpejskiego zjazdowego.
Podczas pierwszego spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na stoku. Przedstawiamy prezentację multimedialną „dekalog narciarski” , stworzoną przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.

Omówiliśmy:

  • bezpieczeństwo na stoku,
  • jak zachowywać się na trasach, przepisy oraz porady,
  • co zrobić w przypadku kolizji lub wypadku.

1

Na drugim spotkaniu młodzież zapoznała się z ogólnymi zasadami i wiadomościami dotyczącymi sprzętu narciarskiego oraz jazdy na nartach. Dla wszystkich początkujących narciarzy, ale nie tylko!, polecamy prezentację multimedialną: Nauka i doskonalenie jazdy na nartach (SITN)

2

7 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę na stok narciarski „Snow Arena” w Druskiennikach (na Litwie). Mieliśmy wspaniałą okazję, by doskonalić swoje narciarskie umiejętności. Ci, którzy pierwszy raz założyli narty byli urzeczeni i uznali, że będą rozwijać tę pasję.

4

Głównym celem wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach, które dają możliwość wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Podczas jazdy na nartach młodzież uczy się odpowiedzialności za siebie i innych, co ma znaczenie w dorosłym życiu. Uprawianie tego sportu kształtuje również u nich wiele cech (siła, równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa, wytrzymałość) i przyzwyczaja do aktywnego stylu życia, który w przyszłości może uchronić przed otyłością, wadami postawy, a także wieloma innymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Zabawa na stoku rozwija także ważne cechy osobowości, m. in.: samodzielność, odwagę, wytrwałość.

Jak zawsze była to dla nas wspaniała przygoda. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

Zostaw odpowiedź