Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

wsdfghnmhkuyhfgsdvgbdzvxOlimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r.sdgertwe
Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

W środę, 4 listopada 2015 r. o godzinie 900  w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

  • trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru (60 pkt),
  • zadania z podstaw ekonomii (15 pkt),
  • pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXIX OWE (25 pkt).

Zawody II stopnia (okręgowe) XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się 8 stycznia 2016 r. (piątek) w 17 komitetach okręgowych powołanych przy Oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w największych miastach Polski. Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00. Zawody okręgowe będą miały charakter pisemny i będą składały się z trzech elementów:

  • jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,
  • zadania z analizy finansowej,
  • 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

Do etapu II stopnia po weryfikacji wyników przez Komisję Okręgową w Białymstoku  w dniu 30 listopada 2015 roku, zakwalifikowali się następujący uczniowie wg poniższej tabeli:
gfhgfhdhhfghfdh

Laureaci Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są przyjmowani na kilkadziesiąt wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Część uczelni stosuje również preferencje dla finalistów Olimpiady. Szczegółowe uprawnienia laureatów i finalistów ubiegających się o przyjęcie na studia wyższe wynikają z uchwał senatów poszczególnych uczelni.
Opiekunem i organizującym olimpiadę jest pan Marian Malinowski. Link do strony olimpiady: http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne.html

Zostaw odpowiedź