WF jest potrzebny!

Lekcje wychowania fizycznego są często traktowane przez uczniów oraz ich rodziców z lekkim przymrużeniem oka. Rzadko doceniają oni korzyści płynące z regularnej dawki ruchu. A przecież rozwój fizyczny jest równie istotny, co rozwój intelektualny. Co więcej, często to on stanowi podstawę naszego zdrowia intelektualnego, emocjonalnego i psychicznego. To w trakcie wysiłku fizycznego dochodzi do dotlenienia organizmu, który warunkuje sprawne myślenie. Dodatkowo w trakcie aktywności fizycznej wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Nauczyciele takich przedmiotów, jak fizyka, czy chemia coraz częściej stosują innowacyjne metody nauczania, dzięki czemu ich zajęcia stają się bardzo atrakcyjne dla uczniów. „Z pewnością można tak samo wzbogacić lekcje WF-u. Wystarczy, by realizować zajęcia z wychowania fizycznego w ramach programu WF z klasą – dodaje Marcin Orzechowski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Uczniowie naszej szkoły: Michał Jeruć (IIIb) oraz Milena Bałon (IIIA) zostali zaproszeni do nagrania audycji „Rozbiegani” w radiowej czwórce.

DSC_1089-2

Zostaw odpowiedź