„Noc Naukowców” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza

W dniach 23 – 25 września 2015 roku uczniowie klasy IIIC (biologiczno- chemiczno- fizyczna) uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Snapchat-1017840430824894524-2
Pierwszego dnia odbywały się warsztaty laboratoryjne z chemii nieorganicznej i organicznej, podczas których młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia dotyczące związków miedzi, a także przeprowadziła syntezę aspiryny.
Drugiego dnia młodzież zwiedzała uczelnię, zapoznała się z nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym, identyfikowała metale 1 i 2 grupy układu okresowego analizą płomieniową. Od popołudnia całą uwagę uczniów skupiła „Noc Naukowców”. Podczas tej niepowtarzalnej nocy na UAM odbywało się wiele interesujących wykładów, warsztatów i efektownych pokazów chemicznych, np. produkowano lody na bazie ciekłego azotu. Każdy mógł zgłębić tajemnice świata i chociaż na chwilę stać się prawdziwym naukowcem.

Opiekunami i organizatorami wyjazdu byli: nauczyciel matematyki Jan Żukowski oraz nauczyciel geografii Krzysztof Reszczyński.

Zostaw odpowiedź