Mistrzostwa ortografii w I Liceum Ogólnokształcącym

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej odbył się XV Miejski Konkurs Ortograficzny Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 30 uczniów z siedmiu suwalskich gimnazjów. Tytuł „Mistrza Ortografii 2015”, zdobyła Kinga Starzyńska z Gimnazjum nr 4, uczennica Gabrieli Warakomskiej. Drugie miejsce zajęła Anna Nieszczerzewicz również z Gimnazjum nr 4, uczy ją Jolanta Witkowska. Trzeci był Adrian Michna z Gimnazjum nr 6, którego polonistką jest Agnieszka Krajewska. Miejsce czwarte zajęła Maria Urban z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, uczennica Celiny Pietrewicz, piąta była Aleksandra Jodzis z Gimnazjum nr 4, którą języka polskiego uczy Aneta Janulewicz.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Od prawej – Mistrz Ortografii 2015 – Kinga Starzyńska i wicemistrzyni Anna Mieszczerzewicz

Tekst dyktanda mówił o Wujku Hieronimie, który opowiadał o „hipochondrycznym i himerycznym hipnotyzerze, który chełpił się sukcesami w holdingu iluzjonistów, a okazał się hochsztaplerem
i hulaką. Dyktando jak co roku układał polonista z I Liceum Ogólnokształcącego Marek Urbanowicz, a współorganizatorem konkursu był Suwalski Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Zostaw odpowiedź