„Dobro wraca podwójnie” – licealiści pomagają świetlicy „Przystań” w Suwałkach w ramach Akcji BUMERANG!

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego i I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach chcą wspomóc działanie świetlicy. Jak można włączyć się w projekt?

 Młodzież zastanawiała się nad zmianami, które może wprowadzić w swojej miejscowości. Większość opowiedziała się za wsparciem świetlicy „Przystań” w Suwałkach: zakupem artykułów szkolnych i organizacją wycieczki dla dzieci. Pomysł już jest, jak zebrać na niego fundusze?

16 czerwca 2015: Dzień Akcji BUMERANG – idea jest prosta: chętni uczniowie na kilka godzin zamienią szkolną ławkę na lekkie czynności różnego typu, np. skoszenie trawnika sąsiada, pomalowanie płotu, zrobienie zakupów i wiele innych na rzecz firm, instytucji, zakładów, szkół czy osób prywatnych. Młodzież liczy na to, że osoby, którym pomogą w tym dniu wesprą projekt, przekazując pewną kwotę na specjalne konto. Dzięki temu możliwa będzie pomoc świetlicy.

Młodzież zaprasza również na charytatywny koncert 13 czerwca o godz. 17.00 do auli budynku PWSZ w Suwałkach!

Projekt: Akcja BUMERANG realizuje Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ w kilku miejscowościach na Podlasiu – Dąbrowie Białostockiej, Michałowie, Suwałkach, Zambrowie. Jest on wzorowany na saksońskiej akcji „genialsozial” organizowanej od ponad 10-ciu lat przez organizację partnerską projektu Sächsische Jugendstiftung, z tą różnicą, że niemiecka młodzież dofinansowuje działania globalne. Partnerami projektu z regionu są: Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab. Nadzór nad przebiegiem Akcji sprawuje Rada Projektowa powołana z przedstawicieli szkół, samorządów i młodzieży.

Patronami honorowymi Akcji BUMERANG są: Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty.

Zapraszamy zainteresowane osoby i podmioty, które chciałyby zapewnić młodzieży z Suwałk zajęcie w dniu Akcji, czyli 16 czerwca br., jak również do wsparcia projektu darowizną – szczegóły na: www.bumerang.anawoj.org, kontakt: bumerang.anawoj@gmail.com, Karolina Frąckiewicz, 512 529 290.

Informacji w szkołach udzielają: Ewelina Liszewska, Sekretariat VII LO, sekretariat.7lo@pwsz.suwalki.pl, 87 562 83 83, Marzena Grabowska, I LO, mjgrab@interia.pl, 669 979 094.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Zostaw odpowiedź