Polonistyczne sukcesy

Polonistyczne_sukcesy2015W dziedzinie polonistyki nasze liceum jest prawdziwą potęgą. Świadczą o tym wyniki matur, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz najbardziej znaczących ogólnokrajowych polonistycznych konkursów. Uczniowie naszego liceum najlepiej w województwie napisali w minionym roku maturę z języka polskiego (na wyniki tegorocznej trzeba jeszcze poczekać do końca czerwca). Znakomicie wypadli na XI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, w którym Monika Macianis z kl. II E (uczennica prof. Marka Urbanowicza) zdobyła tytuł jednego z ośmiu laureatów, o miejscu które zajęła zostanie poinformowana w czasie uroczystej gali w Warszawie podsumowującej wyniki konkursu. Monika pokonała 4000 tysiące rywali, gdyż tylu licealistów w zawodach tych brało udział. 5 uczniów naszego liceum wywalczyło tytuły finalistów: Monika Barwicka (IIF), Michał Jurewicz (IB), Błażej Kuczyński (IIIA), Martyna Kuklewicz (IIC), Agnieszka Makarewicz (IC).

Zostaw odpowiedź