Paryż czeka na mistrzów

Pierwszy etap na drodze do Paryża pokonali pierwszoklasiści: Dominik logo_GMiL_fBordzio, Filip Ejlak, Patryk Łempio i Piotr Wasilewski (wszyscy z kl. IB, uczniowie p. Barbary Górowskiej).

Przed naszymi zawodnikami półfinał XIII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, w którym zmierzą się z uczniami liceów z całej Polski w teście internetowym. Na wynik będzie miała wpływ zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas rozwiązywania zadań.

Organizatorzy Mistrzostw (Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego) wyłonią w finale reprezentację Polski na XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu.

Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu Kamila Dębowskiego, który w 2011 r. – również jako uczeń klasy I naszego liceum – zdobył w Paryżu złoty medal, a obecnie startuje w Mistrzostwach w kategorii „Student”.

Zostaw odpowiedź