Ferie z doradcą zawodowym

Wybór życiowej drogi nie jest prosty nawet dla dorosłych, nie ma więc czemu się dziwić, że wielu młodych ludzi przeżywa silny stres w momencie planowania swojej dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Zdarza się, że ich decyzje są błędne – zamiast własnymi predyspozycjami i umiejętnościami, często kierują się oczekiwaniami rodziców lub sugestiami starszych kolegów, zauroczeniem jakimś zawodem z oglądanego filmu, niewiedzą związaną z zawodami przyszłości.

Praca zawodowa stanowi dużą część dorosłego życia i w decydujący sposób wpływa na poczucie satysfakcji życiowej człowieka. A poza tym każdy chciałby spotykać się w swoim życiu ze specjalistami z pasją, wiedzą i efektywnymi w swoich działaniach. Dlatego ważne jest, aby decyzje zawodowe nie były podejmowane pochopnie.

Wsparcia uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w dokonywaniu wyboru kierunku kształcenia, zawodu i planowania kariery zawodowej, konstruowania indywidualnej ścieżki rozwoju w ramach konsultacji i spotkań indywidualnych oraz warsztatów grupowych udzielają doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suwałkach.

Doradcy zawodowi zapraszają gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do korzystania z ich usług w okresie ferii zimowych.

Zapisy na spotkania przyjmuje sekretariat Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Suwałkach pod nr. tel.: (87) 5664149, (87) 5670067.

Zostaw odpowiedź