Projekt „BUMERANG”

Dnia 12.12.2014 r. odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ.

Schowek01 Młodzież z naszej szkoły została zaproszona do udziału w projekcie „BUMERANG”

Stowarzyszenie ANAWOJ, bazując na doświadczeniu niemieckiej organizacji opracowało koncepcję przeniesienia działań na teren Podlasia. Pomysł narodził się w Norwegii w 1964 r. jako „Akcja dziennego zarobku„, która do dziś jest największą tego typu akcją w Skandynawii.
Od 2005 r. realizowana jest w Saksonii pod nazwą „genialsocial„. Od 2015 r. będzie odbywała się na terenie województwa podlaskiego. W styczniu planowana jest wizyta grupy młodzieży z Podlasia w Niemczech i jeden z uczniów naszej szkoły weźmie udział w tym wyjeździe. Osoby zainteresowane projektem zachęcamy do kontaktu:

  1. P. Marzena Grabowska
  2. bumerang.anawoj@gmail.com

Zostaw odpowiedź