Are you bilingual? – fotorelacja

24 października 2014 r. odbyła się II edycja Konkursu Językowego „Are you bilingual? Es-tu bilingue? Bist du zweisprachig?”. Tegoroczna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.
DSCF5423
Wzorem roku ubiegłego należało rozwiązać test sprawdzający znajomość języków obcych: języka angielskiego i języka francuskiego, oraz języka angielskiego i języka niemieckiego na poziomie gimnazjalnym i liceum.

Do konkursu zgłosiło się aż 104 osoby, z których do rozwiązywania testu zgłosiło się 95., 23 osoby reprezentowało gimnazja i 72. licea. Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki.

7 listopada 2014 r. w auli naszej szkoły, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród oraz dyplomów, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele władz Suwałk, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.

W kategorii gimnazjum język angielski/język francuski I miejsce zajęła Julia Rudziewicz z Gimnazjum Marii Konopnickiej, II miejsce zajął Emil Sawicki z Gimnazjum Nr 2, III miejsce zajęła Agata Twerdochlib z Gimnazjum Marii Konopnickiej.

W kategorii gimnazjum język angielski/język niemiecki I miejsce zajął Michał Szydłowski z Gimnazjum Marii Konopnickiej, II miejsce zajął Florian Nawrocki z Prywatnego Gimnazjum, III miejsce zajęła Agnieszka Zielińska z Zespołu Szkół Nr 8.

W kategorii liceum język angielski/język francuski I miejsce zajął Marcin Korszuń z Zespołu Szkół nr 1, II miejsce zajęła Karolina Barwicka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, III miejsce zajęła Aleksandra Fimowicz z Zespołu Szkół nr 1.

W kategorii język angielski/język niemiecki równorzędne I miejsce zajęli : Wojciech Ciszewski oraz Zuzanna Witkowska oboje z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, II miejsce zajął Jakub Jurewicz z Zespołu Szkół nr 1, III miejsce zajęła Zuzanna Kościuch z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!
Nagrody ufundował Prezydent Miasta Suwałk oraz Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej.
Serdecznie dziękujemy!

Na zakończenie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali dedykację muzyczną. Piosenki wykonały Emilia Brzozowska, Weronika Bogdan i Martyna Cherubin, Anna Urbanowicz, Paulina Raczkowska i Karolina Słabińska.

Organizacją imprezy zajęła się klasa ID, która z tego zdania wywiązała się znakomicie! Dziękujemy!
Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w III edycji konkursu, która jest przewidziana na 7 października 2015 r.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu organizatorów
Grażyna Bogdanowicz
testy

Zostaw odpowiedź