Awans do finału w konkursie matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym

Weronika Łajewska i Piotr Przestrzelski (kl. III B) awansowali do finału konkursu matematyczno-fizycznego zorganizowanego w ramach projektu „Z WAT nauka jest fascynująca!” dla uczniów realizujących program matematyki i fizyki w zakresie rozszerzonym.

SONY DSC

W ramach tego samego projektu Karolina Barwicka (kl. III C) awansowała do finału konkursu biologiczno-chemicznego zorganizowanego dla uczniów realizujących program biologii i chemii w zakresie rozszerzonym.SONY DSC

W konkursie matematyczno-fizycznym wzięło udział 151 uczniów a w biologiczno-chemicznym 145 z 29 szkół z całej Polski. W systemie on-line rozwiązywali 20 zadań, a o wyniku decydowała nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas rozwiązywania zadań. Do finału każdego z konkursów zakwalifikowało się po 20 uczniów z 15 szkół. Nasze liceum jest wśród pięciu, które osiągnęły najlepszy wynik zdobywając dwa miejsca w finale konkursu matematyczno-fizycznego. Wśród finalistów dominują chłopcy, a Weronika jest jedną z trzech dziewcząt, które będą rywalizowały z kolegami w zawodach finałowych w Warszawie.

Program  „Z WAT nauka jest fascynująca!”  jest prowadzony w klasie III B przez nauczycieli matematyki i fizyki – Barbarę Górowską i Mirosława Bogdana oraz w klasie III C przez nauczycieli biologii i chemii – Małgorzatę Krzesicką i Wiolettę Harmuszkiewicz. Ekspertem ds. wdrażania programu jest p. Marek Gałaszewski.

 

 

Zostaw odpowiedź