Konkurs Jednego Wiersza

konkursjednegowie1rsza2014

W świecie ogarniętym postępującą cyfryzacją coraz trudniej jest oderwać się od szklanego ekranu. Żyje się szybciej, łatwiej, wygodniej. Kartka papieru stała się niepotrzebnym balastem, ujmą dla współczesnego Europejczyka. Mimo to istnieją zakątki, do których spieszą przedstawiciele młodego pokolenia, niepoddający się kreowanej przez środki masowego przekazu presji, pragnący za pomocą pisma utrwalać swoje dążenia, lęki czy też radości.

Już po raz XXI pod słynną jabłonią I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach zgromadzili się najznamienitsi goście, zarówno eksperci, jak i amatorzy. Łączy ich wspólna pasja, ale też niespotykana obecnie wrażliwość i dojrzałość emocjonalna. Początkujący poeci jak co roku nie zawiedli naszych oczekiwań, bowiem otrzymaliśmy mnóstwo niepowtarzalnych utworów, dotyczących rozterek obywatela globalnej wioski dwudziestego pierwszego wieku. To dzięki nim możemy dostrzec plastyczny obraz spełnionej miłości kontrastujący z nieodwzajemnionyn uczuciem. Wewnętrzna harmonia niejednokrotnie bywa skonfrontowana z emocjonalną burzą, polityczna stabilizacja z walką o upragnioną wolność narodu, a błogi spokój ogniska domowego z nieustającymi konfliktami. Moment tworzenia pozwala na całkowite zatracenie się w pięknie poezji, dzięki któremu troski świata doczesnego schodzą na dalszy plan. Artyści poprzez swą ponadprzeciętną wrażliwość widzą
i rozumieją więcej. Oddani pod opiekę muz wiodą obfitą w ponadzmysłowe wrażenia, choć wcale nie łatwiejszą, egzystencję.

Dostrzegając niebagatelne znaczenie liryki cieszymy się z obecności tak wielu młodych poetów. Dzieła laureatów zostały uwieńczone wydaniem już czwartego tomika zbioru utworów z ostatnich pięciu lat. Wierzymy, że bogata tradycja konkursu nie zaginie,a artyści z wielu zakątków Polski wciąż będą dumnie czerpać z otrzymanego daru tworzenia. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

Wyniki konkursu

Zostaw odpowiedź