Matematyka triumfuje

Uczniowie naszego liceum odnosili sukcesy w różnych konkursach matematycznych o zasięgu ogólnopolskim.

Weronika Łajewska (IIB) uzyskała tytuł finalistki Powszechnego Konkursu Internetowego „Matematyka” organizowanego przez Politechnikę Warszawską. W finale o indeks tej uczelni walczyło 150 uczestników, którzy uzyskali najwyższe wyniki w trzech wcześniejszych etapach.

Informowaliśmy w kwietniu, że czworo uczniów klas drugich (IIB i IIE) brało udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea w Warszawie. Wśród 500 uczestników na poziomie klasy drugiej liceum ogólnokształcącego Piotr Przestrzelski (IIB) uplasował się na 35 miejscu.

W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego uczniowie naszego liceum mogą również poszczycić się sukcesami. Wojciech Ciszewski (IB) uzyskał wynik bardzo dobry, a wyróżnienia otrzymali: Jakub Śliżewski (IIIB), Paweł Bubrowski (IIB), Piotr Przestrzelski (IIB), Weronika Łajewska (IIB), Magdalena Trzasko (IIB), Rafał Matulewicz (IIE), Michał Przełomski (IB).

Zostaw odpowiedź